• DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

• 23 stycznia jest dniem bez opakowań foliowych. W tym dniu Lena Stolarska i Agata Kozupa wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowały mały happening. Staramy się, aby każdego roku dołączyło więcej uczniów bez plastikowych opakowań. Czerwona taśma powinna dać nam do myślenia. W tonach plastiku żyją jeszcze zwierzęta i roślinność, ale jak długo?

• ŁĄKA KWIATOWA

• Pragnę  poinformować wszystkich naszych uczniów, ich rodziców i znajomych, że nasza szkoła jest uczestnikiem ogólnopolskiej akcji „Łąka kwiatowa”. Aby organizatorzy założyli nam łąkę przy szkole musimy zebrać 800 kg elektroodpadów. Popatrzcie czy nie macie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego we własnych  domach (baterie też). Zaproście też swoje rodziny i znajomych do zbiórki. Przewidywany termin zbiórki to 15 marca (baterie można przynosić na bieżąco).

Mariusz Gawarecki

• Bajka o Prawach Dziecka

• W związku z realizacją w naszej szkole programu własnego "Mamy swoje prawa i obowiązki” odbyło się przedstawienie dla klas I- III pt. "Bajka o Prawach Dziecka". W przedstawieniu wystąpiły dzieci z Teatrzyku Świetlicowego, prowadzonego przez p. I. Dąbrowską.

Program realizują p. Dorota Niezborała i p. Izabela Dąbrowska

• GRATULUJEMY!!!

• CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY DLA JULKA BARCZAKA

• Dziękujemy wszystkim o WIELKICH SERCACH. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie. Już nie możemy się doczekać następnego maratonu, bo dzięki Wam, Szanowni Państwo, wiemy, że warto!!!!!

• ZAJĘCIA ROBOTYKI

• 14 stycznia w naszej Szkole, pod okiem Pani Eweliny Dąber i Pana Rafała Wojciechowskiego, odbyły się zajęcia z robotyki dla uczniów klas IV. Było mnóstwo zabawy i wiele ciekawych pomysłów oraz rozwiązań. Z niecierpliwością czakamy na kolejne zajęcia z programowania robotów!! #LaboratoriaPrzyszłości

• NAJLEPSI W INOWROCŁAWIU!!!

• W grudniu zakończyły się zmagania uczniów w etapach rejonowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Jesteśmy bardzo dumni, bo w etapach wojewódzkich o tytuły Laureatów będzie walczyło 6 naszych uczniów, co jest najlepszym wynikiem wśród inowrocławskich podstawówek.

Są to:

• Dominika Wojdacz, z klasy VIIIc - z języka polskiego i z matematyki
          • Fraciszek Czaplewski z klasy VIII c z matematyki
          • Aleksandra Konieczyńska z klasy VIII e z historii
          • Michał Pawlak z klasy VIII e z języka angielskiego
          • Wiktoria Piasecka z klasy VIII e z języka polskiego

Opiekunkami zdolnych nastolatków są panie: Barbara Janczurewicz, Anna Gasiuk - Nowakowska (j. polski), Arleta Kawałek (matematyka), Ewa Klimaszewska (historia) oraz Karolina Szymaniak (j. angielski).

Trzymamy za nich wszystkich kciuki i życzymy powodzenia.

• Gratulujemy!!!

• Maria Kawczyńska z kl 8e zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie piosenki obcojęzycznej w SP8 .Opiekunem uczennicy jest pani Karolina Szymaniak

• ANGIELSKI INACZEJ

• Tym razem przygotowanie do pracy klasowej przebiegało inaczej niż zwykłe. Uczniowie pracowali w grupach, tworząc kolorowe plakaty zawierające podsumowanie materiału obowiązującego na pracy klasowej. Zasady? Pracujcie dowolnie, ważne, aby korzystać z podręcznika. Zatem kredki w ruch! Słówka albo napisane, albo narysowane. Gramatyka kolorowa, część do góry nogami, inne zagadnienia po skosie. Co tam się działo, żeby uczniowie nie wyszli na długą przerwę, ponieważ muszą skończyć? Świat oszalał ;-) W tle spokojna muzyka z YT. Zapewne są błędy, ale je też omówimy. Tak dziś pracowała IVa, grupa p. Malickiego.