• ROZDANIE NAGRÓD

• ROZDANIE NAGRÓD ZWYCIĘZCOM SZKOLNEGO KONKURSU DLA KLAS IV – VI NA NAJCIEKAWSZY PLAKAT GRAFICZNY O WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ.

• LAUREACI I WYRÓŻNIENI  w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu ONI TWORZYLI NASZĄ HISTORIĘ
        • LAUREACI I WYRÓŻNIENI w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu ONI TWORZYLI NASZĄ HISTORIĘ

• W gronie laureatów i wyróżnionych w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” znaleźli się uczniowie klasy dwujęzycznej 8C. Mateusz Bartoszak został laureatem II miejsca opisując losy swojego pradziadka Mieczysława Plewińskiego . Praca Kacpra Szeligi została wyróżniona. Opiekunem uczniów jest Katarzyna Sopolińska.

• WARSZTATY EKOLOGICZNE "ECO OD DZIECKA"

• GRATULUJEMY!!!

• Miło nam poinformować, że w gronie laureatów tegorocznego konkursu Nasz projekt eTwinning znalazł się projekt realizowany w synergii eTwinning i Erasmus+ koordynowany przez Katarzynę Sopolińską.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!

2 marca w naszej szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Z tej okazji uczniowie klasy III a przygotowali dla swoich młodszych kolegów krótkie przedstawienie. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek i wyprawki czytelnicze w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

• NASZE "CZEMPIONY"

• Drużyna z "Jedenastki" w składzie: Jadwiga Kaczmarek, Marta Wasielak, Paweł Wiśniewski, Blanka Zamel (wszyscy z VI c) i Lena Janiak (z VI a) zdobyła I miejsce w drużynowym konkursie z języka angielskiego przygotowanym przez SP 14. Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę, bo był to konkurs nie tylko baaardzo sympatyczny, ale też wymagający. Pozostali uczestnicy również spisali się na medal, jednak na torcie może być tylko jedna wisienka. 😉

Cieszymy się razem z naszymi "Czempionami" - p. Konieczka, p. Malicki, p. Sopolińska

• KONKURS "MOJA ULUBIONA LEGENDA"

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV i V do udziału w konkursie „Moja ulubiona legenda”który polega na przedstawieniu postaci z ulubionej polskiej legendy w formie rzeźby wykonanej z plasteliny lub masy solnej.

Wymagania:

1. Aby rzeźba była atrakcyjna, można wykorzystać dodatkowe materiały, np. piórka, płótno, kawałki drewna itp.

2. W celu dodania atrakcyjności dzieła dopuszczalne jest zadbanie o elementy przestrzeni rzeźby, np. jezioro, wieża, ruiny, łąka itp. wykonane z kamieni, trawy, kawałków płótna, papieru, drewna.

3. Każdy uczestnik konkursu musi podać tytuł legendy, swoje imię, nazwisko i klasę.

5. Swoją rzeźbę należy dostarczyć do 21 marca 2023 r. do pani Arlety Piejko lub pani Małgorzaty Smykowskiej.

Kryteria oceny:

1 twórczy pomysł, oryginalność przedstawienia tematu;

2. zgodność z tematem, z problematyką;

3. staranność wykonania, estetyka.

• DZIECI LISTY PISZĄ

• Po raz kolejny pragniemy podzielić się radością dzieciaków po otrzymaniu naszej przesyłki. Aż chce się zapytać: " Co robią Raczki w Tajwanie? "  Piszemy coraz dłuższe listy oraz załączamy coraz więcej pamiątek. W naszej przesyłce znalazło się mnóstwo Raczków, Zozoli , długopisów, pocztówek, gumek do mazania, kart z bohaterami gier..... ehh długo by wymieniać. Pomimo że nasi rówieśnicy noszą maseczki, możemy wyobrazić sobie ich radość na twarzach.

Pozdrawiamy - p .Malicki ,VI a oraz  VI b.

• POWTÓRKA Z "BALLADYNY"

• W poniedziałek 27 lutego uczniowie klasy VIII c utrwalali wiadomości zdobyte podczas lekcji poświęconych omówieniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W grupach przygotowali inscenizacje wybranych fragmentów tego utworu. Wszyscy dobrze się bawili!

• POWTÓRKA Z "PANA TADEUSZA"

• W poniedziałek 27 lutego uczniowie klasy VIII b utrwalali wiadomości zdobyte podczas lekcji poświęconych omówieniu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W grupach przygotowali inscenizacje wybranych fragmentów tego utworu. Nie mogło się obejść bez tradycyjnego poloneza!

• ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW

• Zbiórka elektroodpadów po uzgodnieniu z firmą Remondis odbędzie się w naszej szkole 16 marca. Jest jeszcze trochę czasu aby przejrzeć piwnice i strychy...

• "SPÓJRZ INACZEJ"

• Uczestnicząc w programie profilaktyczno - wychowawczym „Spójrz inaczej” uczniowie klas drugich uczą się rozpoznawać i nazywać uczucia. Idzie nam coraz lepiej

• ROCZNICA URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA

• 19 lutego obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji klasy VIII b i VIII e z p. Szablewską, p. Mazurkiewicz i p. Mikołajczak uczestniczyły w pokazach "Rewolucja kopernikańska: astronomia, fizyka, filozofia" w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu. Byliśmy też w Planetarium na seansie: "Copernicus 2473". Odwiedziliśmy oczywiście Kopernika i miejsca z nim związane.