• GOŚCIE Z PRZEDSZKOLA "DUSZEK"

• Kolejny dzień i kolejne odwiedziny w naszej szkolnej świetlicy, tym razem Przedszkole "Duszek". Przedszkolaki chętnie i pilnie pracowały nad upominkiem dla babci i dziadka z okazji zbliżającego się Święta. Rozśpiewana grupa zaprezentowała piosenki o dziadkach i babciach.

• KOLEJNY DZIEŃ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

• Kolejny dzień projektowy w ramach programu Erasmus+ dla naszych uczniów z klas dwujęzycznych upłynął na poznawaniu dziedzictwa Portugalii. Odwiedzili Benagil, Praia da Marinha i Albufeirę.

• ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Konkurs „Ferie – spędź je bezpiecznie”

Już w styczniu zaczną się ferie! Dobrze się do nich przygotuj! Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem „Ferie – spędź je bezpiecznie”. Organizatorem konkursu jest Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy, Straż Miejska Inowrocławia, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Konkurs plastyczny adresujemy do dwóch grup wiekowych od 7 do 10 lat i od 11 do 14 lat.

Praca powinna przedstawiać zasady bezpiecznego spędzania ferii zimą:

• na dworze - a w przypadku zimowej aury korzystanie z zabaw na śniegu i lodzie itp.,
          • w domu - w tym przy komputerze, grach planszowych, itp.,
          • podczas feriowych wyjazdów – w tym poruszanie się po drogach, bezpieczeństwo na stoku.

Pracę należy wykonać techniką: wydzieranka i wyklejanka z papierów kolorowych, gazet i innych materiałów.

Czekamy na Was do 22.01.2023r.Wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2023r.

Szczegóły w regulaminie!

asp. szt. Izabella Drobniecka
          Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
          w Inowrocławiu

• ROK 2023 ROKIEM ALEKSANDRA FREDRY

• Rok 2023 został Rokiem Aleksandra Fredry ogłoszony,
          z uwagi na fakt, że 230 lat temu był urodzony
          ten romantyczny twórca wspaniały
          będzie nam towarzyszył przez rok cały.
          Przybliżyć Wam pragniemy twórczość tego
          komediopisarza, pamiętnikarza, bajkopisarza, poety, hrabiego,
          zasłużonego w kampanii napoleońskiej żołnierza orderami oznaczonego.

KONKURSY, WYSTAWY, UTWORÓW CZYTANIE
          SCEN ZE SZTUK FREDRY ODGRYWANIE,POCHODZENIA CYTATÓW ODGADYWANIE
          Z BIOGRAFIĄ SIĘ ZAZNAJAMIANIE.jUŻ TERAZ
          WAS ZAPRASZAMY,A SZCZEGÓŁY WKRÓTCE PODAMY.KONKURSY, WYSTAWY, UTWORÓW CZYTANIESCEN ZE SZTUK FREDRY ODGRYWANIE,POCHODZENIA CYTATÓW ODGADYWANIEZ BIOGRAFIĄ SIĘ ZAZNAJAMIANIE.jUŻ TERAZ WAS ZAPRASZAMY,A SZCZEGÓŁY WKRÓTCE PODAMY.

• Odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola "Pod Tęczą".

• Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola "Pod Tęczą". Uczestniczyły one w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały upominek na zbliżające się święta Babci i Dziadka. Po zaangażowaniu i minach widać, że bawiły się świetnie.

• Erasmus+ Faro

• Kolejny dzień wrażeń dla uczniów klas dwujęzycznych przebywających w Faro w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie uczestniczyli w lekcji kulinarnej i wychowania fizycznego. Popołudnie spędzili zwiedzając Faro.

• Erasmus+ Portugalia

• Dzisiejszy dzień uczniowie klas dwujęzycznych przebywający w Faro spędzili poznając szkołę partnerską. Uczestniczyli w lekcjach matematyki, angielskiego i ekonomii.

• Nasi uczniowie na projekcie Erasmu+  w Portugalii
        • Nasi uczniowie na projekcie Erasmu+ w Portugalii

• Uczniowie klas dwujęzycznych 7a i 8c biorą udział w wizycie partnerskiej w szkole w Portugalii w ramach projektu Erasmus+. Dzisiaj młodzież zwiedzała Lagos, Cabo Sao Vincente i Ponta da Piedade. Koordynatorem projektu jest Katarzyna Sopolińska.

•  CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
        • CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

• Klasa I b przy okazji poznania i nauki pisania litery „p” zapoznała się z książką Adama Bahdaja „Pilot i ja” i zrealizowała zadania z I Modułu Międzynarodowego Projektu wspierającego czytelnictwo wśród uczniów klas I – III w roku szkolnym 2022/2023  „ CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”  - edycja czwarta – „Podróżowanie przez czytanie”.

• PRZYJAZNY TORNISTER

• 20 grudnia klasa I b uczestniczyła w  zajęciach z zakresu rozwoju edukacji zdrowotnej  w ramach wojewódzkiej interwencji nieprogramowej „Przyjazny tornister”, których celem było uświadomienie dzieciom wpływu noszenia ciężkiego tornistra na ich postawę ciała.

Zajęcia odbyły się dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Inowrocławiu oraz Państwowym Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym w Bydgoszczy.

• KAMPANIA "UNIEŚ WZROK NA REALNY ŚWIAT"

• Święta to czas rodzinnych spotkań, okazja do bycia razem bliżej, czas, kiedy na chwilę możemy zwolnić, zatrzymać się, zadumać…

W ramach kampanii „Unieś wzrok na realny świat” serdecznie zapraszamy do udziału w akcji społecznej „Wigilia bez telefonu komórkowego przy stole”.

• WARSZTATY PIERNIKOWE

• Dzisiaj klasa III b uczestniczyła w warsztatach piernikowych. Dzieci poznały najlepszy przepis na pierniki. Potem lukrowały je i ozdabiały według własnego pomysłu. Wszyscy bardzo się starali. Powstały "pyszne" prace, które będą zdobiły świąteczne stoły.