• ZAPRASZAMY DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

Język angielski jest wprowadzany stopniowo,
        poziom dostosowany jest do możliwości uczniów.

Na lekcjach będą przeważały metody aktywizujące umożliwiające wprowadzenie nowych terminów i ich utrwalenie.

Podczas lekcji historii i informatyki uczniowie będą poznawać i przyswajać słownictwo anglojęzyczne z zakresu danego tematu.

Uczniowie korzystają z polskojęzycznego podręcznika, zadania o treści anglojęzycznej przygotowuje nauczyciel.

W klasie dwujęzycznej uczeń będzie uczył się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo i języka niemieckiego/hiszpańskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

ATUTY NAUCZANIA DWUJĘZYCZNEGO

- metoda dwujęzyczna promowanaw Europie i na świecie;

- zwiększony wymiar godzin języka angielskiego (5 godzin tygodniowo);

- nacisk na komunikację opartą na solidnych podstawach leksykalno-gramatycznych;

- historia i informatyka prowadzonew sposób dwujęzyczny – CLIL
        (Content and Language Integrated Learning)

- otwiera uczniów na świat, poszerza horyzonty, uaktywnia, uczy kreatywności, tolerancji, ciekawości świata i ludzi;

- wykorzystanie portalu eTwinningw kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji językowych (praca metodą międzynarodowego projektu;

- realizacja międzynarodowych projektów Erasmus+ umożliwiających wymiany młodzieży z rówieśnikami z innych krajów UE.