• ZAWODY STRZELECKIE

• W dniu wczorajszym od organizatorów zawodów nasze trofea, tj. medale, dyplom i puchar dla najlepszej drużyny. Na zdjęciach może możecie zobaczyć naszych strzelców z trofeami. Za rok przyjdzie nam bronić tytułu najlepszej drużyny.

• WYCIECZKA DO BERLINA

• W sobotę grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Berlina. Z Inowrocławia wyruszyliśmy przed  piątą rano. Berlin przywitał nas deszczem i tak było do samego końca. Przy sławnej stacji ZOO spotkaliśmy się z panem Janem, który w Berlinie mieszka od 37 lat. Ten miły pan oprowadzał nas po mieście, ale również ze względu na pogodę poznawaliśmy je z autokaru. Zobaczyliśmy m. in. Reichstag, Bramę Brandenburska, pałac Charlottenburg, Wyspę Muzeów i wiele innych, Ostatnim naszym punktem był pobyt w Muzeum Techniki. Do Inowrocławia wróciliśmy ok. 23-ej. Wycieczka była intensywna, ale podobała się uczestnikom.

• WARSZTATY WIELKANOCNE

• Pierwsze dni w szkole to dla pierwszaków wielkie emocje, a czasami stres. Dlatego w ramach adaptacji nasi przyszli pierwszoklasiści wzięli dziś udział w warsztatach wielkanocnych. Odbyły się zajęcia językowe, turniej matematyczny z zajączkiem, sportowy tor przeszkód i zabawy z robotami. Na końcu czekał słodki poczęstunek w kawiarence. Dzieci pełne wrażeń opuszczały szkołę z uśmiechem na twarzy. Do zobaczenia na zajęciach z wychowawcami w czerwcu!

• WIZYTA W HISZPANII

• Hiszpański system edukacji oraz sposób funkcjonowania szkół podstawowych i średnich, a także metody pracy z dziećmi i młodzieżą podczas mobilności Job shadowing w Sevillii w ramach projektu Erasmus Plus koordynowanego przez p. Katarzynę Sopolińską poznały nauczycielki: p. Dominika Olejniczak - Bembnista, p. Joanna Pstrong i p. Karolina Szymaniak.

• KONKURS z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) i ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z okazji tego święta zapraszamy do udziału w konkursie "Połącz w pary" i życzymy miłej zabawy!

• ALTERNATYWNE LECJE WF

• Wczorajszy dzień uczniowie klas VII a i VII b spędzili bardzo aktywnie. Uczestniczyli w Alternatywnych Lekcjach WF, które zorganizowała fundacja Moniki Pyrek.

Byla świetna zabawa i dużo wrażeń.

• WARSZTATY EDUKACYJNE

• Uczniowie klasy III a brali udział w warsztatach edukacyjnych w Akademii Szkolnictwa As. Dzieci poznawały tajniki zawodów : fryzjer, stolarz i cukiernik.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 3 i 4 kwietnia.

Stoisko z ozdobami, upominkami oraz pysznymi smakołykami będzie się znajdowało na korytarzu szkolnym, obok sali 109.

Zapraszamy!

• WIZYTA W SŁOWENII

• W ramach realizowanego projektu Erasmus+ S.T.A.R.S.&C.R.E.A.T.I.V.I.T.Y uczniowie klasy VI c przebywają w Słowenii. Zwiedzili Slovenij Gradec, Bled i Ljubljanę, Škocjanske jame, Lipiceę i Piran, Muzeum Iluzji, fabrykę piernika i świec Perger. Uczestniczyli w zajeciach integracyjnych, zajęciach w galerii sztuki, koncercie przygotowanym przez szkołę partnerską oraz aktywnościach z rodzinami goszczącymi.

• ZAWODY STRZELECKIE

• Pragnę wszystkich poinformować, że grupa trojga uczniów naszej szkoły brała dzisiaj udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. Zawody składały się z dwóch konkurencji. Pierwsza to strzelanie z broni krótkiej w pozycji stojącej, a druga z broni długiej w pozycji leżącej. Chłopcy strzelali z broni laserowej. W przerwie między konkurencjami mogliśmy zjeść gorące i  przepyszne naleśniki z nadzieniem twarożkowo-owocowym, które na miejscu przygotowały uczennice tej szkoły. W zawodach brało  udział 15 drużyn. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klasy VI b: Olek Pluta, Hubert Stawoski i Filip Wesołowski. No i wygraliśmy te zawody. Dziękuję Wam chłopcy.

Opiekun

M. Gawarecki

• KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

• 23 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Zgodnie z długą tradycją w Katalonii, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.

• Wyniki konkursu plastycznego FREDRO RYSUNKOWY

I miejsce Jakub Malicki, klasa IV a

II miejsce - Jakub Michalski, klasa IV a

III miejsce - Grzegorz Wallicht, klasa IV b

Damian Dąbrowski, klasa VIII a

Gratulujemy!!!

• Wyniki konkursu „Moja ulubiona legenda”!

Kinga Górna kl. IV a

Jakub Malicki kl. IV a

Joanna Jóźwiak kl. IV a

Jakub Michalski kl. IV a

Serdecznie gratulujemy!

Arleta Piejko

Małgorzata Smykowska

Zapraszamy po odbiór nagród 28 marca o godzinie 10.35 do sali 104.

• Wizyta Hiszpanek dobiegła końca

• Ostatni dzień Roser i Conxita spędziły na obserwacji zajęć w Jedenastce. Uczestniczyły w lekcji matematyki, j. polskiego, wychowania fizycznego, w zajęciach z logopedą oraz w zajęciach projektowych. Miały również okazję zobaczyć jak wyglądają aktywności dla dzieci związane z inteligencją emocjonalną. Zapoznały się z systemem edukacji w Polsce oraz funkcjonowaniem naszej szkoły. Przeprowadziły także lekcję j. hiszpańskiego dla uczniów. Po południu natomiast zwiedziły Toruń.

Serdeczne podziękowania za organizację dzisiejszych zajęć dla: Katarzyny Mazur, Ilony Konieczki, Beaty Świder, Anny Gasiuk Nowakowskiej, Aleksandry Mazurkiewicz oraz Doroty Niezborały.