• POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM

• Powtórka przed egzaminem z języka polskiego i gry planszowe? TAK! W 8e to możliwe! Zobaczcie sami! Każda gra została przetestowana przez twórców, posiada instrukcję i wszystkie niezbędne elementy. Polecamy Klasa 8e

• OBCHODY ROKU ALEKSANDRA FREDRY

• Kolejny etap współpracy z I LO im. Jana Kasprowicza za nami. Tym razem klasy 8c z panią Barbarą Janczurewicz i 7a z panią Anną Gasiuk- Nowakowską uczestniczyły w obchodach "Roku Aleksandra Fredry ", które przygotowała polonistka I LO- pani Małgorzata Hedeszyńska.Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów klas pierwszych liceum zrobił na nas ogromne wrażenie

• ZUCHY ZDOBYŁY KOLEJNE SPRAWNOŚCI

• Gromada Zuchowa Promyki Jedenastki w ramach zdobywania sprawności Mistrza/ Mistrzyni gier i zabaw odwiedziła dziś Filię nr 7 Biblioteki Miejskiej, gdzie poznała nowe gry planszowe. Na wcześniejszych zbiórkach zuchy tworzyły własne rozgrywki oraz prezentowały gry i zabawy swoich rodziców i dziadków. Tym samym sprawność została zdobyta!

• WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO - KLASA VI C

• Klasa 6c razem z rówieśnikami z Colegio Juan Ramon Jimenez wyruszyła na tygodniową wycieczkę do Zakopanego. Wspólnie będziemy poznawać dziedzictwo historyczne, kulturalne i naturalne Polski. Dzisiaj odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i zamek ze szlaku Orlich Gniazd w Olsztynie.

• Wielki Finał Pho3nix Kids Poland

• Nasza szkoła bierze udział w Wielkim Finale Pho3nix Kids Poland który, trwa od 17 do 21 kwietnia. W tym czasie będzie sporo aktywności fizycznej i dobrej zabawy

• SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM

• 15 kwietnia nastąpiło wręczenie nagród przyznanych w IV Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czytam, bo lubię”, skierowanym do uczniów klas siódmych i ósmych szkół powiatu inowrocławskiego, a zorganizowanym przez bibliotekę I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

Recenzje ulubionych książek nielekturowych trzech uczennic „Jedenastki” zyskały szczególne uznanie:

Hanna Wieczorek, kl. VIII a – laureatka I miejsca,

Zuzanna Wójcik, kl. VIII c - laureatka III miejsca,

Dominika Wojdacz, kl. VIII c – tytuł finalistki.

Opiekunkami zdolnych dziewczyn są: p. Barbara Janczurewicz i p. Arleta Piejko.

Zdjęcia pochodzą ze strony I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

•  „Unieś wzrok na realny świat”
        • „Unieś wzrok na realny świat”

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VI c wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez Ośrodek Profilaktyki w ramach Kampanii Profilaktycznej „Unieś wzrok na realny świat”.