• Mała Olimpiada Matematyczna

• Nasza szkoła od pięciu lat jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas IV, który pomysłodawczynie nazwały Małą Olimpiadą Matematyczną.

Celem konkursu jest :
          - rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych
          - wdrażanie uczniów do podejmowania dodatkowego wysiłku intelektualnego,
          - rozwijanie świadomości przydatności matematyki w życiu codziennym.

Konkurs do tej pory cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Brały w nim udział wszystkie inowrocławskie podstawówki, a oprócz tego gościliśmy uczniów ze szkół spoza miasta Inowrocławia: SP z Góry, SP z Markowic, SP ze Sławska Wielkiego, SP nr 1  w Kruszwicy , SP z Kościelca i SP z Turzan.

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła była organizatorem IV Małej Olimpiady Matematycznej. Konkurs odbył się 25 kwietnia 2009 roku. W konkursie brało udział 64 uczniów z 11 podstawówek miasta Inowrocławia i okolic.

W obecnym roku szkolnym została zorganizowana V Mała Olimpiada Matematyczna. Konkurs odbył się 24 kwietnia 2010 roku i gościł 102 uczniów z 14 podstawówek: SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 16, SPI, KSP,SP z Jaksic, SP nr 1 w Kruszwicy, SP z Rusinowa, SP z Góry, SP ze Sławska Wielkiego,SP z Turzan oraz gospodarza SP nr 11. Rezultaty konkursu opublikowane zostały na podstronie "Wyniki konkursów matematycznych".

Aby czwartoklasiści mieli możliwość sprawdzić swoje możliwości, udostępnimy na tej stronie zestawy konkursowe z poprzednich lat.

Życzymy przyjemnego rozwiązywania zadań i powodzenia w trakcie konkursów !

Organizatorki: Arleta Kawałek i Ewa Winiarska