Dnia 25 marca 2019 r. w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł-chce mi się chcieć-uczniowie inowrocławskiego hufca przeprowadzili w klasie III a warsztaty wielkanocne. Serdecznie dziękujemy!!!
Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł-CHCE MI SIĘ CHCIEĆ
- 2
III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
Dzisiaj, 23 marca 2019 r. odbył się pierwszy etap III Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas IV - VIII.
Do drugiego etapu zakwalifikowali się:klasy IV
IV a - Hanna Wieczorek
IV b - Zofia Pochocka
IV c Dominika Wojdacz
IV d - Kacper Pawlak
IV e - Marta Mitlaszewska
Klasy V
V a - Emilia Kawczyńska
V b - Paweł Jasiak
V c - Natalia Piasecka
V d - Julia Krawczyk
V e - Jan Czajkowski
V f - Antoni Cichocki
Klasy VI
VI a - Amelia Głowacka
VI b - Klaudia Kijak
VI c - Anastazja Górna
VI d - Martyna Trzcińska
VI e - Szymon Czerwiński
klasy VII
VII a - Grzegorz Wesołowski
VII b - Kamil Kłos
VII c - Wiktoria Ciesielska
Klasy VIII
VIII a - Patryk Wolańczyk
VIII b - Karolina Matyaszek
VIII c - Marcel Wiśniewski
Finał odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 w sali 206.
Zapraszamy!
25
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego MAGIC ENGLISH
Dnia 21 marca 2019 trzy uczennice naszej szkoły : Anna Staszak – 6b , Agata Młynkowiak – 6a, Nadia Szubarga-6a, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Magic English” organizowanym przez SP 2. Nadia Szubarga zdobyła II miejsce, a Anna Staszak zdobyła wyróżnienie.
Uczennice przygotowały panie Ilona Konieczka i Karolina Szymaniak.
Dziewczynom bardzo gratulujemy
Powitanie wiosny
- 80
W czwartek 21 marca powitaliśmy wiosnę w różnych kolorach: klasy I - III w kolorze żółtym, klasy IV - w czerwonym, klasy V - w zielonym, klasy VI - w niebieskim, klasy VII - w pomarańczowym, klasy VIII - w różowym. Kolorowe były kapelusze, koszulki, krawaty, muchy, skarpety, kokardy i inne części garderoby.
W barwnych strojach i wesołym nastroju zebraliśmy się na boisku szkolnym, spaliliśmy Marzannę, tańczyliśmy i śpiewaliśmy.
Wspólne kroki w Cyberświecie - Cyberświat pośród nas
Krok pierwszy - poznajemy Cyberświat
My, uczennice i uczniowie klasy IIIa właśnie zaczęliśmy realizację programu profilaktycznego "Wspólne kroki w Cyberświecie". Na pierwszych zajęciach poznaliśmy Cyberświat, rozpoczęliśmy prace nad projektem klasowego bloga. Po głosowaniu wybraliśmy jego nazwę - Cyberświat pośród nas.Następnie zastanawialiśmy się nad ciekawymi sposobami spędzania wolnego czasu. Oto nasze propozycje.Lena, Maja, Lena, Oliwia
Wspólne kroki w Cyberświecie - Cyberświat pośród nas
W II semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie kl.IIIa rozpoczęli realizację programu profilaktycznego "Wspólne kroki w Cyberświecie". Program ten został opracowany przez zespół pedagogów, profilaktyków współpracujących z Fundacją Poza Schematami. Głównym jego celem jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i innych mediów elektronicznych, oraz chronią przed uzależnieniem od nich.
Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej
- 38
W piątek 15 marca w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Pierwszaki wysłuchały próśb książki i bibliotecznych skrzatów, złożyły uroczyste ślubowanie, zapoznały się z regulaminem biblioteki, otrzymały pamiątkowa zakladkę i wypożyczyły swoje pierwsze książki.
Przewodnikami uczniów w szkolnej bibliotece byli uczniowie klasy III a.
To był uroczysty dzień!
Młodzi poeci!
8 marca 2019 r. troje uczniów naszej szkoły:
Amelia Lewicka VII c,
Amelia Mrozińska VI a,
Mikołaj Wąśniewski VI a
prezentowało swoje wiersze podczas finału
III Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”
w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Gratulujemy!
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”
Nasza szkoła przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" realizowanej w tym roku pod hasłem "CHCE MI SIĘ CHCIEĆ". Warto podążać za swoimi uzdolnieniami i wspierać to, w czym jesteśmy dobrzy.
4
Drzwi Otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów
- 5
W środę 20 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu odbyły się drzwi otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów.
Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, świetlicy, biblioteki, gabinetu pedagoga i logopedy. Rodzice spotkali się z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami, podczas kiedy przedszkolaki wspaniale bawiły się na zajęciach warsztatowych. Były tańce, kodowanie, rozwiązywanie łamigłówek, prace plastyczne.
Warsztaty plastyczne
2 lutego odbyły się warsztaty plastyczne dla klas I - III "Zabawy zimowe".
PÓŁKOLONIE ZIMOWE
W dniach od 14.01 do 23.01 w naszej szkole odbyły się półkolonie zimowe. Podczas ich trwania świetnie się bawiliśmy . Byliśmy w Młynie Wiedzy, Muzeum Mydła i Brudu, Centrum Zabaw "Frajda", Centrum Kreatywnego Rozwoju „Hop bęc". Swoją sprawność fizyczną podnosiliśmy w czasie pobytu na basenie i w sali gimnastycznej.
W pamięci pozostało nam mnóstwo wspaniałych wspomnień. Opiekę nad nami sprawowały wspaniałe panie:
p. Ela Proch, p. Kasia Mazur,
p. Dominika Olejniczak-Bembnista,
p. Patrycja Raczkowska-Licznerska, p.Iza Dąbrowska.
Do zobaczenia na półkoloniach letnich.
Organizatorzy👍🙂
42
Książki na długie zimowe wieczory - Polecamy!
Filip i Wiktor z klasy IV c polecają na ferie zabawne książki Rafała Skarżyckiego z serii "Hej, Jędrek!"
Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to chłopak, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!
Książki na długie zimowe wieczory - Polecamy!
Uczniowie klasy I a polecają najmłodszym serię książek "Czytam sobie".
Seria "Czytam sobie" to zestaw książek, które pomagają młodemu człowiekowi w nauce czytania. Jest to zestaw trzypoziomowy. Dzięki tej serii maluch nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje swoje poczucie wartości i pewność siebie.
Dzień Patrona Szkoły
- 159
21 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Był orszak królewski, występy gimnastyczne, tańce, śpiewy, przedstawienie zaprezentowane przez klasę III a oraz wspaniały występ niespodzianka....
Książki na długie zimowe wieczory - Polecamy!
Seria "Zapiski Luzaka" Lincolna Peirce to książki polecane przez Julkę i Melanię z kl. V d.
Gratka dla fanów przezabawnego Dziennika cwaniaczka!
Do przeczytania "Zapisków Luzaka" skłania już zabawna okładka oraz krótki opis w formie komiksu ukazany na jej tylnej części. Bohaterem ksiażki jest Natan - buntownik ze Szkoły Podstawowej numer 38, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia nie jest ulubieńcem nauczycieli!
Seria jest bardzo interesująca i tryska humorem, co w połączeniu, daje idealną lekturę w sam raz na zimowe wieczory. Jeszcze raz serdecznie polecamy ją do przeczytania!
SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY
Zapraszamy uczniów klas III - VI do udziałuw szkolnym konkursie na najpiękniejszy stroik, wieniec świąteczny. Prace przestrzenne, własnoręcznie wykonane i podpisane należy dostarczyć do szkolnej biblioteki do 14 grudnia. Wszystkie prace będą przekazana na kiermasz świąteczny, a najładniejsze stroiki zostaną nagrodzone.
Książki na długie zimowe wieczory - Polecamy!
W tym tygodniu wasza kolżeanka - Ala z kl. V d poleca "Pamiętnik nastolatki" Beaty Andrzejczuk.
Życie czternastoletniej dziewczynki pełne jest problemów i dylematów, łez, ale też zdarzają się chwile radości. Brak porozumienia z rodzicami, denerwująca starsza siostra Zuza, znikający na całe dnie brat Bazyl... Pierwsze miłości, fascynacje, odkrywanie świata i poważne życiowe wybory.
Ta niezwykle ciepła książka udzieli odpowiedzi na niejedno pytanie. „Pamiętnik nastolatki” oprócz dziewczęcych „ochów” i „achów” zawiera także głębokie przemyślenia dotyczące tego, co tak naprawdę jest w życiu ważne, przemyślenia odnoszące się do wpojonych norm i wartości.
Zapraszamy do biblioteki!!!