• Zawody przyszłości

• W dniu dzisiejszym klasa 7c odwiedziła firmę OPAKMET, gdzie poznała tajniki produkcji elementów dla branży kolejowej. Dziękujemy Państwu Barańskim za wprowadzenie w świat zawodów przyszłości.

• UWAGA!!!

• W środę - 27 września odbędą się wybory do SAMORZĄDU SZKOLNEGO!

Poznajcie nasze kandydatki! 😊🌻🌼

• A tak wyglądał „Dzień Głośnego Czytania” w naszej szkole:)

• W dniu 29 września nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania ogłoszonego przez Polską Izbę Książki. Nauczyciele czytali dzieciom książki w klasach, na korytarzu, w świetlicy i w bibliotece. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych książek:) W czasie przerw uczniowie z klasy VII c przez szkolny radiowęzeł czytali baśń pt. "Kopciuszek".

• XVIII Inowrocławskie Manewry Harcerskie

• Zuchy z gromady Promyki Jedenastki i harcerze z Szarych Szeregów i Pomarańczarni uczestniczyli w dniu dzisiejszym w XVIII Inowrocławskich Manewrach Harcerskich z okazji 110-lecia Hufca ZHP Inowrocław zakończonych koncertem w Teatrze Miejskim.

• Klasa V a - program regionalny

• W ramach programu „Kujawy. To jest ta mała najbliższa ojczyzna”, prowadzonego przez p. Barbarę Janczurewicz, uczniowie klasy V a mają okazję poszerzać swoje wiadomości nie tylko o miejscowych obrzędach i zwyczajach, wystroju wnętrz dawnych izb, ale także o osadniczym zagospodarowaniu równinnych Kujaw.

22 września 2023 r. dzieci wzięły udział w regionalnym konkursie dotyczącym strojów kujawskich. Zwyciężczyniami okazały się: Kinga Górna, Ada Jakielaszek, Nikola Olejniczak.

• WYCIECZKA INTEGRACYJNA IVA

• Czwartkowy poranek i przedpołudnie klasa IV a razem z Panią Kawałek i Panią Mazurkiewicz spędziła na wyjeździe integracyjnym do gospodarstwa agroturystycznego „ Szarotka” w Słońsku. Dopisało dosłownie wszystko: piękna słoneczna pogoda, cudowne zwierzęta, sympatyczne animatorki, pyszny poczęstunek i oczywiście nasze humory!!! To był fantastycznie spędzony czas!

• Wybory do Samorządu Szkolnego

• Dzisiaj odbyły się wybory do SAMORZĄDU SZKOLNEGO. Po zliczeniu wszystkich głosów ogłaszamy, że PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU SZKOLNEGO została Roksana Wojciechowska, a ZASTĘPCĄ- Marta Wasielak. Programy wyborcze obu kandydatek zostaną zrealizowane, a w roku szkolnym 2023/2024 Dziewczyny będą reprezentowały szkołę, działając w SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM. GRATULUJEMY NASZYM SUPERDZIEWCZYNOM ⚘️

• Pokazy fizyczne w Toruniu

• 19 września 2023 r. uczniowie klas 7c i 8a uczestniczyli w pokazach fizycznych z optyki zorganizowanych przez Instytut Fizyki UMK w Toruniu. Podczas wycieczki klasami opiekowały się panie : B. Burzyńska, A.Nowicka i A.Mikołajczak

• W piątek 29.IX przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

• Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

• Obchody Europejskiego Dnia Języków

• Uczniowie klasy 7C dwujęzycznej przygotowali w dniu dzisiejszym obchody Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie naszej szkoły mogli wcielić się w rolę językowych detektywów.

• Zajęcia programu "Spójrz inaczej" dla klas II

• Dzisiaj odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia z programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz inaczej” dla uczniów klas II. Tematem przewodnim było poznanie siebie, swoich mocnych i słabych stron. Zajęcie realizowane są przez panie Dorotę Janiszewską i Joannę Pstrong.

• Warsztaty artystyczne malowania akwarelą

• Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w dniu dzisiejszym w warsztatach artystycznych poznając technikę malowania akwarelą. Zajęcia poprowadziła Pani Marta Matuszewska ilustratorka i akwarelistka.

• Świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie klas pierwszych z tej okazji obejrzeli film pt. "The Dot" i wykonali piękne, kolorowe prace plastyczne z kropką w roli głównej

O tym, że kropki uczą i bawią przekonali się także uczniowie klas drugich, którzy rozwiązywali zagadki, poznali alfabet Braille'a, stworzyli plakaty i kropkowe stworki

Kropki i kropeczki były dziś również tematem zajęć w klasach trzecich

To był kolorowy, zabawny dzień pełen atrakcji 🟠🔴🟡

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Z okazji 30. edycji akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA uczniowie "JEDENASTKI" wysprzątali dziś teren wokół szkoły.

Hasłem akcji w tym roku jest: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

🌍🌎🌏🌎🌏🌍🌎🌏🌍🌎🌏

• Ogólnopolski Dzień Kompetencji Cyfrowych w Szkołach

• Ministerstwo Edukacji i Nauki z okazji Ogólnopolskiego Dnia Kompetencji Cyfrowych w Szkołach zaprasza Uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych

w Polsce do zapoznania się z wirtualną platformą edukacyjną Minecraft Education ( uczniowie wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce otrzymają bezpłatny dostęp do platformy), która pozwoli rozwijać kompetencje przyszłości podczas zajęć lekcyjnych.

Bezpłatny dostęp do Minecraft Education będzie aktywny do końca roku szkolnego 2023/2024.

Aby uzyskać dostęp do gry, należy zalogować się do konta

na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej, wykorzystując dane logowania otrzymane ze szkoły.

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiego Dnia Kompetencji Cyfrowych w Szkołach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

• Karty Dixit - rozbudzają wyobraźnię

• Karty Dixit - rozbudzają wyobraźnię, dodają kolorytu, inspirują... Można je wykorzystać na wiele sposobów... Uczniowie klasy 7b na języku polskim pod okiem polonistki Dominiki Olejniczak- Bembnisty układali z nich ciekawą ortograficzną historyjkę.

• Innowacja "Pozytywnie zakodowani"

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas III rozpoczęli realizację innowacji "Pozytywnie zakodowani". SuperKoderzy układali trasę dla robotów Ozobot.
          Zajęcia prowadzone są przez Panią Joannę Pstrong i Katarzynę Sopolińską.