W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja zwyciężyła Wiktoria Miszczyk z klasy VII c.
Nagrodę wraz z dyplomem można będzie odebrać po powrocie do szkoły. Gratulujemy serdecznie!!!
W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja zwyciężyła Wiktoria Miszczyk z klasy VII c.
Nagrodę wraz z dyplomem można będzie odebrać po powrocie do szkoły. Gratulujemy serdecznie!!!
I miejsce
Aleksandra Jóźwiak kl. IV b
Nikola Kasiorkiewicz kl. IV b
II miejsce
Anna Dąbrowska kl. IV c
Roksana Wojciechowska kl. IV c
III miejsce
Alicja Barańska kl. IV c
Dominika Jóźwiak kl. IV c
wyróżnienia
Sandra Barczak kl. IV b
Wiktor Rutkowski kl. IV b
Serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Markiewicz
Arleta Piejko
Zapraszamy po odbiór nagród od 19 maja w dyżurce szkolnej.
Dzień Flagi obchodzony 2 maja został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Nasi uczniowie dobrze o tym wiedzą. BRAWO!
I miejsce
Kornelia Kulig - kl. VI c
II miejsce
Oliwier Ciesielski - kl. VI c
III miejsce
Zuzanna Bednarek - kl. VI c
Wiktor Maciejewski - kl. VI c
W dniu 28 kwietnia 2021 roku na obiektach rekreacyjnych w Bydgoszczy odbył się finał konkursu "Makieta Boiska Sportowego". Nasze uczennice Julia Marcinkowska i Kinga Krawczyk z VIII D zdobyły V miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
W ramach międzynarodowego projektu eTwinning ”The Youngests’ Collaboration inRubbish Segregation” klasa III b kontynuuje współpracę z jedną z hiszpańskich szkół. Tymrazem uczniowie zrobili własnoręcznie cztery kosze do segregacji śmieci. Kosze te są już wdrodze do Hiszpanii, aby nasi partnerzy mogli je dokończyć i umieścić w swojej szkole. KlasaIIIb wykazała się dużym zaangażowaniem przy wykonywaniu zadania, które jednocześniedostarczyło jej wiele radości.Koordynator projektu: p. Marzenna Pęziak, p. Joanna Muszalska
Nasi Drodzy Uczniowie,
Niechaj każdy się dziś dowie, że nastała ta chwila,
która wszystkim czas umila,więc serdecznie zapraszamy!
Coś nowego dla Was mamy.
Świetny konkurs ogłaszamy i najlepszych nagradzamy!
Dla wszystkich chętnych zasady prezentujemy,
szczególnie klasy szóste i siódme motywujemy!
Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI i VII
do udziału w konkursie „Lektura w pudełku”,
który polega na przedstawieniu ulubionej sceny z książki
w przestrzeni pudełka.
Instrukcja:
1. Z pudełka (po butach lub ptasim mleczku) zdejmij wieczko. Następnie postaw pudełko na jednym boku. Masz do wykorzystania przestrzeń, która tworzy iluzję sceny teatralnej. Teraz wystarczy zadbać o scenografię, czyli pomalować, udekorować lub przykleić te elementy, które w miniaturowej formie stworzą świat wybranej przez Ciebie lektury. Może to będzie książka „Opowieści z Narnii”, „Mały Książę”, „Latarnik”. Pomyśl, czy w przestrzeni pudełka stworzysz szafę, która jest przejściem do Narnii. Zastanów się, co przykleisz, jak umocujesz, jakich użyjesz materiałów. Być może zdecydujesz się pokazać planetę B612 w przestrzeni pudełka. Gdybyś zdecydował się na pokazanie tułaczki Skawińskiego, to który etap jego wędrówki przedstawisz? Być może zdecydujesz się na lekturę „Zemsta”. Ważne, żebyś w miniaturowej przestrzeni pudełka zbudował świat wybranej lektury.
2. Przyklej lub włóż do pudełka wszystko, co kojarzy Ci się z lekturą, np. figurki z plasteliny lub modeliny, kawałki materiału, piórka itd. Ściany w pudełku możesz pomalować, przykleić tapetę lub przymocować materiał. W celu dodania atrakcyjności dzieła dopuszczalne jest zadbanie o elementy przestrzeni, np. jezioro, góry, ruiny, łąka itp. wykonane z kamieni, włóczki, kawałków płótna, papieru, drewna.
3. Każdy uczestnik konkursu musi podać tytuł lektury, swoje imię, nazwisko i klasę.
4. Zdjęcie swojej pracy może mieć maksymalnie trzy ujęcia.
5. Zdjęcie swojej pracy należy wysłać do 14 maja 2021 r. do pani Małgorzaty Markiewicz lub pani Arlety Piejko na platformie Teams.
Kryteria oceny:
1. twórczy pomysł, oryginalność przedstawienia tematu;
2. zgodność z tematem, z problematyką;
3. staranność wykonania, estetyka.
Na podstawie Rozporządzenia MEN dotyczącego zasad organizowania nauczania hybrydowego, nauka w klasach I – III będzie organizowana w następujący sposób:
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie tego dnia obchodzony jest dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w formie książek.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki! Od 26 kwietnia pracujemy wg normalnego planu:
Poniedziałek - 7.45. - 16.15
Wtorek - 7.45 - 16.15
Środa - 7.45 - 15.30
Czwartek - 7.45 - 15.30
Piątek - 7.45 - 15.00
https://inowroclaw.policja.gov.pl/.../115462,Znamy...
Uczniowie klas VI – VIII szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z rówieśnikiem o tym, jak postępować, by nie wejść w konflikt z prawem. Młodzież wykazała się wiedzą, pomysłowością oraz ważnym przekazem edukacyjnym. Nagrody w konkursie ufundował Powiat Inowrocławski i Zakład Karny w Inowrocławiu.
Do zmagań stanęło 17 dwuosobowych zespołów. Miały one za zadanie przeprowadzenie wywiadu - rozmowy z rówieśnikiem, formułując samemu pytania i udzielając na nie odpowiedzi. Prace oceniała komisja w składzie: podporucznik Łukasz Lewandowski, st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka. Przyznane zostały miejsca oraz trzy równorzędne wyróżnienia.
Drugie miejsce zdobyły uczennice naszej szkoły: Wiktoria Maciejewska i Wiktoria Miszczyk z opiekunem Panią Arletą Piejko. Serdecznie gratulujemy!!!
Dziś Światowy Dzień Książki. Klasa VIII b pamięta, zachęca do czytania i pozdrawia szkolną bibliotekę!
W tym roku odbywa się on pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię".
Uczniowie klasy 3a z tej okazji przygotowali plakaty, zachęcające do troski o naszą PLANETĘ ...🌍🌺🌍
Dotarła do nas wspaniała wiadomość. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Katarzyny Sopolińskiej z sukcesem zakończyli wojewódzkie zmagania w konkursie historycznym: „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym” i na przełomie maja i czerwca wezmą udział w ogólnopolskiej finale w Krakowie.
Kategoria: praca multimedialna:
Zespół: Adam Hassine, Wiktor Pabjańczyk, Zofia Pilarska
Kategoria: praca pisemna:
Autor: Franciszek Szymandera
GRATULUJEMY!
Nasza szkoła wykorzystuje innowacyjny system nauki słownictwa Insta.Ling. Uczniowie wykonują codzienne sesje i w ten sposób systematycznie przyswajają nowe słówka z języka angielskiego.
Powered by aSc EduPage