OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września, to dzień urodzin wybitnej Polki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.
Zachęcamy wszystkich aby w tym dniu poświęcili 10 minut na przeczytanie dziecku fragmentu dowolnie wybranej książki.
Zdjęcia ze wspólnego czytania (podpisane nazwiskiem ucznia i oznaczeniem klasy) można przesłać na adres: bibliotekaszkola11ino@gimail.com
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży o bezpieczeństwie na drogach rozstrzygnięty!
Konkurs zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji, Powiat Inowrocławski i Zarząd Dróg Powiatowych w Inowrocławiu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem -łącznie wpłynęło na niego 187 prac. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Aleksandra Piątkowska z kl.III a zdobyła I - miejsce, a Nina Żywocka z kl. VIIId - II miejsce, w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
28 finał Akcji Sprzątanie Świata-Polska pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę"
- 18
Zuchy i Harcerze dołączyli dzisiaj do akcji sprzątania świata zbierając śmieci w Balczewie. 17 września, wystartował 28 finał Akcji Sprzątanie Świata-Polska pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Nie mogło nas zabraknąć. Czuwaj!
V BIEG ERASMUS
- 14
25 września, nasi uczniowie dołączyli do V BIEGU ERASMUSA. Wydarzenie to promuje aktywność fizyczną i sport, w szczególności bieganie jako najprostszą formę ruchu, poprawy kondycji, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. To także promocja realizowanych przez naszą szkołę międzynarodowych projektów Erasmus+. Brawo dla naszych dwóch sztafet.
ZAWODY WĘDKARSKIE
W dniu 25 września na stawie za restauracją "Dąbrówka" odbyły się zawody wędkarskie w ramach projektu - "Daruj rybie drugie życie". Pogoda i humory nam dopisywały. Największą rybę złapał Artur co widać na zdjęciu.
Zapraszamy na następne zawody w maju.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Wędkarskiemu Piast III za możliwość wędkowania.
Klasa 3a wzięła dziś udział w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA"...
Nasi uczniowie uzbrojeni w worki i gumowe rękawiczki postanowili posprzątać kawałek naszej planety. Z trawników, placów zabaw i z boiska zniknęły papierki, nakrętki, puszki, a nawet plastikowe butelki. Od razu zrobiło się czyściej i ładniej...
15 września MIĘDZYNARODOWE DZIEŃ KROPKI
- 11
15 września, nasi uczniowie obchodzą Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie poznają historię małej Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce plastyki odkryła swój plastyczny talent, będąc wcześniej przekonana, że nie ma go za grosz. Historię pt. „The Dot” napisał amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci - Petera H. Reynolds. Uczniowie „Jedenastki” uczestniczą w różnych zabawach, tworzą prace plastyczne z kropek, kodują kropkami itp. Życzymy wszystkim codziennego i odważnego odkrywania swoich talentów i postawienia tej pierwszej, ważnej KROPKI.
Kolejne projekty eTwinning nagrodzone Krajową Odznaką Jakości:
- Projekt ”Do you like travelling?” realizowany z Grecją przez 18 uczniów obecnej klasy 7b i
7c pod opieką Ilony Konieczki.
- Projekt ” The Youngests’ Collaboration in Rubbish Segregation” realizowany z Hiszpanią
przez uczniów obecnej klasy 4a pod opieką Marzenny Pęziak i Joanny Muszalskiej.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Jutro, 15 września obchodzimy po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.