Dnia 10 maja policjantki st.asp. p.Justyna Piątkowska i asp.szt. p. Izabella Drobniecka we współpracy z pedagogiem szkolnym p. Joanną Pstrong przeprowadziły warsztaty profilaktyczne w kl. 7d. Te zajęcia otworzyły cykl lekcji przygotowanych według określonego scenariusza. Powstał on we współpracy inowrocławskiej policji z Centrum Promocji i Dialogu oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janikowie. Aktywność uczniów klasy 7d zdobyła uznanie realizatorów zajęć .
„Przeciwdziałanie mowie nienawiści - co może zrobić każdy z nas?”
- 3
SUKCES UCZNIÓW SP 11...
7 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Inowrocławiu odbyła się XXV edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla uczniów klas III i IV. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tego konkursu znaleźli się reprezentanci SP 11.
II MIEJSCE zajęli:
PIĄTKOWSKA ALEKSANDRA kl.3a
SZYDŁOWSKI ALEKSANDER kl.4b
SERDECZNIE GRATULUJEMY...
9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie
Dzisiaj w naszej szkole świętujemy szczególny dzień. Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.
Dzień przygotowany przez uczniów klas 8b, 8d i 8 e pod kierunkiem Katarzyny Sopolińskiej.
08-15 MAJA XIX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
Zapraszam Uczniów klas I - III do udziału w konkursie plastycznym na projekt okładki do ulubionej książki w dowolnym formacie, korzystając z dowolnej techniki plastycznej. Uczniów klas IV - VIII do wykonania plakatu pt. BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU. Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 13 maja. Organizatorka p. D. Niezborała
Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny
Dnia 7 maja reprezentacja naszej szkoły z klas 3 i 4 wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej Integracyjnej...
Pożegnania nadszedł czas...
To już ostatni dzień mobilności w ramach projektu Erasmus+. Zespół projektowy składający się z uczniów z Hiszpanii, Danii i Norwegii spotkał się dzisiaj z Prezydentem Miasta Inowrocławia Panem Ryszardem Brejzą i wziął udział w grze po Parku Solankowym. Popoludniu w naszej szkole odbył się pożegnalny obiad i wspólna zabawa. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy w KINOMAX premierowy film pt.: Doktor Strange w multiwersum obłędu.
Dziękujemy wspaniałym rodzicom uczniów z klasy 7c dwujęzycznej za pomoc podczas całego tygodnia.
10
PROJEKT Erasmus+ z Hiszpanią, Norwegią i Danią
Wizyta naszych gości w ramach projektu Erasmus+ z Hiszpanii, Norwegii i Danii powoli dobiega końca. Dzisiaj spędziliśmy czas w szkole realizując aktywności projektowe i odwiedziliśmy Toruń.
27
Tajemniczy ogród - ,, miejsce, gdzie rodzi się magia, nadzieja i miłość ".
Na dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie z klasy 5b wykonali piękny, magiczny i niezwykły ogród. Na początku samodzielnie zaprojektowali wnętrza pudełek. Ustawiali, przyklejali i malowali przyniesione przedmioty. Była plastelina, kwitnące jabłonie, kwiaty, gałązki, kamyki, a nawet goździki z wazonu mamy. Prace wyszły znakomite, ale najważniejsza była współpraca i integracja klasy.
5
Wycieczka do Torunia klasy 2 b...
- 3
Erasmus+ Green Power
Kolejny dzień aktywności W projekcie Erasmus+ Green Power za nami. Integracja w szkole i działania projektowe: sadzenie 300 dębów w Balczewie, wizyta w PlastMar. W projekcie biorą udział uczniowie klasy 7c dwujęzycznej, którzy w swoich domach goszczą rówieśników z Danii, Hiszpanii i Norwegii. Koordynatorem projektu jest Karzyna Sopolińska.
WYCIECZA DO TORUNIA KLASY III A
Uczniowie klasy 3a wybrali się dziś na wycieczkę do Torunia. W programie wyprawy była wizyta w Planetarium, zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych, warsztaty w "Manufakturze Cukierków" oraz spacer nad Wisłą. To była udana wycieczka, pełna atrakcji...
8
Działania projektowe Erasmus+ odbyły się dzisiaj w Zborskim Parku Krajobrazowym. Goście z Hiszpanii, Danii i Norwegii poznali florę i faunę spływając rzeką Chociną.
- 19
mobilność projektu Erasmus+ Green Power agains noise pollution
Właśnie rozpoczęła się mobilność projektu Erasmus+ Green Power agains noise pollution. Naszymi gośćmi są uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Danii i Norwegii. Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Gdańsku i Sopocie. Projekt koordynuje Katarzyna Sopolińska.
5
W Dniu Flagi RP społeczność zuchowa i harcerska XI Szczepu im. Jędrka Szwajkerta przesyła pozdrowienia. Czywaj!
PROJEKT AKREDYTACJI PROGRAMU ERASMUS+
W dniach 23.04- 30.04 panie Joanna Muszalska i Ilona Konieczka przebywały na Gomerze w ramach projektu Akredytacji programu Erasmus+ koordynowanego przez K. Sopolińską. Obserwowały różne zajęcia w szkole CEO Mario Lhermet Vallier, między innymi naukę języka gwizdanego Silbo Gomero. Zobaczyły również jak funkcjonuje szkoła wyspiarska. Innowacyjne metody nauczania zostaną wykorzystane w naszej szkole. Szkolenie zaowocowało także podjęciem współpracy w międzynarodowych projektach.
Erasmus+
W dniach 26, 28 i 29 kwietnia odbyła się mobilność online Erasmus+ ze szkołami partnerskimi w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Litwie. Uczniowie wspólnie stworzyli bajkę o zagrożeniach wynikających ze śmiecenia dla ptaków, dowiedzieli się o rodzimych i inwazyjnych gatunkach roślin i zwierząt, a także planowali co można zrobić żeby szkoła była bardziej zielona. Koordynatorem projektu jest Katarzyna Sopolińska.
UWAGA!!! KONKURS!
Majowe świętowanie w klasach I-III...🇵🇱🇵🇱🇵🇱
- 1
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
"Niechaj z wieży biją dzwony, jak jest wielki kraj! Niech na wszystkie głoszą strony: WIWAT TRZECI MAJ!". Dzisiaj społeczność Jedenastki wzięła udział w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez Samorząd Szkolny, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy 8c i 8e!
7
AKCJA BOOKCROSSING WRACA PO PANDEMII!!!
W naszej szkole przed biblioteką od kilka lat wystawiony jest regał bookcrossingowy zapraszamy do korzystania z książek, które zostały "UWOLNIONE" .
Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Każdy może książkę wziąć i każdy może uwolnić swoją książkę, na którą już nie ma miejsca w domu lub po prostu chce ją przekazać innym:) Książki należy przynieść do biblioteki do koordynatorki akcji w naszej szkole p. Doroty Niezborały. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.