Wizyta naszych gości w ramach projektu Erasmus+ z Hiszpanii, Norwegii i Danii powoli dobiega końca. Dzisiaj spędziliśmy czas w szkole realizując aktywności projektowe i odwiedziliśmy Toruń.
Tajemniczy ogród - ,, miejsce, gdzie rodzi się magia, nadzieja i miłość ".
Na dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie z klasy 5b wykonali piękny, magiczny i niezwykły ogród. Na początku samodzielnie zaprojektowali wnętrza pudełek. Ustawiali, przyklejali i malowali przyniesione przedmioty. Była plastelina, kwitnące jabłonie, kwiaty, gałązki, kamyki, a nawet goździki z wazonu mamy. Prace wyszły znakomite, ale najważniejsza była współpraca i integracja klasy.
5
Erasmus+ Green Power
Kolejny dzień aktywności W projekcie Erasmus+ Green Power za nami. Integracja w szkole i działania projektowe: sadzenie 300 dębów w Balczewie, wizyta w PlastMar. W projekcie biorą udział uczniowie klasy 7c dwujęzycznej, którzy w swoich domach goszczą rówieśników z Danii, Hiszpanii i Norwegii. Koordynatorem projektu jest Karzyna Sopolińska.
mobilność projektu Erasmus+ Green Power agains noise pollution
Właśnie rozpoczęła się mobilność projektu Erasmus+ Green Power agains noise pollution. Naszymi gośćmi są uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Danii i Norwegii. Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Gdańsku i Sopocie. Projekt koordynuje Katarzyna Sopolińska.
5
PROJEKT AKREDYTACJI PROGRAMU ERASMUS+
W dniach 23.04- 30.04 panie Joanna Muszalska i Ilona Konieczka przebywały na Gomerze w ramach projektu Akredytacji programu Erasmus+ koordynowanego przez K. Sopolińską. Obserwowały różne zajęcia w szkole CEO Mario Lhermet Vallier, między innymi naukę języka gwizdanego Silbo Gomero. Zobaczyły również jak funkcjonuje szkoła wyspiarska. Innowacyjne metody nauczania zostaną wykorzystane w naszej szkole. Szkolenie zaowocowało także podjęciem współpracy w międzynarodowych projektach.
Erasmus+
W dniach 26, 28 i 29 kwietnia odbyła się mobilność online Erasmus+ ze szkołami partnerskimi w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Litwie. Uczniowie wspólnie stworzyli bajkę o zagrożeniach wynikających ze śmiecenia dla ptaków, dowiedzieli się o rodzimych i inwazyjnych gatunkach roślin i zwierząt, a także planowali co można zrobić żeby szkoła była bardziej zielona. Koordynatorem projektu jest Katarzyna Sopolińska.
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
"Niechaj z wieży biją dzwony, jak jest wielki kraj! Niech na wszystkie głoszą strony: WIWAT TRZECI MAJ!". Dzisiaj społeczność Jedenastki wzięła udział w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez Samorząd Szkolny, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy 8c i 8e!
7
AKCJA BOOKCROSSING WRACA PO PANDEMII!!!
W naszej szkole przed biblioteką od kilka lat wystawiony jest regał bookcrossingowy zapraszamy do korzystania z książek, które zostały "UWOLNIONE" .
Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Każdy może książkę wziąć i każdy może uwolnić swoją książkę, na którą już nie ma miejsca w domu lub po prostu chce ją przekazać innym:) Książki należy przynieść do biblioteki do koordynatorki akcji w naszej szkole p. Doroty Niezborały. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.
KONKURS MATEMATYCZNO - CHEMICZNY
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym konkursie interdyscyplinarnym z matematyki i chemii. Pierwsza część konkursu polegała na pracy indywidulanej. Kolejne części opierały się na pracy w grupie. Zespoły miały do wykonania część doświadczalną oraz eksperymentalną. W części doświadczalnej zespoły musiały wykazać się sprytem, logicznym myśleniem oraz obszerną wiedzą. Najwięcej emocji wzbudziła jednak część eksperymentalna. Uczniowie przedstawiali i samodzielnie wykonywali doświadczenie chemiczne. Całość konkursu okazała się dla naszych zespołów świetną zabawą a część eksperymentalna została wykonana znakomicie.
18
BRAWA DLA NASZYCH WOLONTARIUSZY!!!
Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie i podziękowanie dla wolontariuszy zaangażowanych w pomoc dla uchodźców z Ukrainy zorganizowane przez wójta Gminy Inowrocław Pana Tadeusza Kacprzaka. Społeczność naszej szkoły była aktywnie zaangażowana w zbiórkę potrzebnych artykułów, a nasi harcerze i zuchy z XI Szczepu im. Jędrka Szwajkerta zaangażowali się w segregację i pomoc w punkcie w Miechowicach i Gnojnie.
2
ZAPROSZENIE DO KONKURSU ”Wszystko, co wiemy o Harrym Potterze”
W bieżącym roku będziemy obchodzić 25 rocznicę pierwszego wydania książki „Harry Potter i kamień filozoficzny”, z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy - Muzeum Oświaty organizuje wojewódzki konkurs internetowy pod tytułem ”Wszystko, co wiemy o Harrym Potterze”
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII z województwa kujawsko-pomorskiego zainteresowanych serią przygód o Harrym Potterze. Serdecznie zapraszamy uczniów z Państwa szkoły do wzięcia udziału w konkursie internetowym. Zadaniem konkursowym jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na 30 pytań zamieszczonych w formularzu internetowym dostępnym na stronie organizatora pod adresem pbw.bydgoszcz.pl/harry.potter
Konkurs składa się z jednego etapu. Pytania zostaną udostępnione 23.05.2022 r. o godz. 17.00. Ostateczny termin przesłania odpowiedzi upływa 01.06.2022 r. do godz. 21.00
Szczegółowy Regulamin konkursu oraz wymagane załączniki będą dostępne na stronie internetowej Biblioteki pbw.bydgoszcz.pl/harry.potter
Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie, czekają atrakcyjne nagrody. Jeśli to możliwe, prosimy o przekazanie informacji o konkursie internetowym uczniom przez e-dziennik.
Start konkursu 23.05.2022 r. o godz. 17.00.
OTWÓRZ SIĘ NA KONTAKT
„Otwórz się na kontakt” to hasło kampanii profilaktycznej, w której nasza szkoła bierze udział. Jej celem jest skierowanie uwagi na wartości istotne dla budowania dobrej relacji z drugim człowiekiem, promowanie postawy społecznego wsparcia i życzliwości oraz wzmacnianie i odbudowywanie relacji rówieśniczych.
FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
W piątek odbył się Finał Szkolnego Konkursu Mistrz Pięknego Czytania. Jury konkursowe wsparła swoimi cennymi uwagami p. Bogumiła Rotmańska, nasz honorowy gość i inicjatorka tego konkursu w naszej szkole. Dziękujemy
W roku szkolnym 2021/2022 Mistrzem Pięknego Czytania zostali:
Klas IV - Maja Głuszkowska, kl. IV b
Klas V - Maja Turek, kl. V a
Klas VI - Gabriela Tarasienko, kl. VI b
Klas VII - Hanna Wieczorek, kl. VII a
Klas VIII - Antoni Cichocki, kl. VIII a
Gratulujemy!!!
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemu!!!
Organizatorki konkursu: p. D.Olejniczak-Bembnista, p. B. Janczurewicz i p. D. Niezborała
14