• STARS & CREATIVITY

• W tym tygodniu gościmy w naszej szkole nauczycieli ze szkół partnerskich z Francji, Słowenii i Włoch w ramach programu Erasmus+. Pracujemy nad projektem STARS & CREATIVITY i mobilnością z uczniami w listopadzie. Koordynatorem projektu jest Katarzyna Sopolińska.

• WYLOSUJ SOBIE KSIĄŻKĘ

• Dzisiaj odbyło się drugie z trzech losowań w konkursie czytelniczym WYLOSUJ SOBIE KSIĄŻKĘ. Szczęśliwych zwycięzców konkursu wylosowali: dyrektor naszej szkoły p. Ryszard Klimaszewski

i wicedyrektorka p. Ewa Winiarska. Dziękujemy

Oto oni:

Maja Ziółkowska, klasa2 b

Filip Głowacki, klasa 6 c

Franek Czaplewski, klasa 8 c.

i p. Karolina Szymaniak

Gratulujemy!!!

Po odbiór nagród zapraszamy do szkolnej biblioteki dnia 25.10.2022 r. o godz. 11.30

• PODSUMOWANIE KONKURSU "PARKI NARODOWE W POLSCE"

• W piątek podsumowaliśmy szkolny konkurs ekologiczny „Parki narodowe w Polsce”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VI. Wszyscy uczestnicy za przygotowane przez siebie albumy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.

• TALENCIAKI

• Weekend!

Zatem rymujemy:

Dzieciaki,

Talenciaki,

Agenciaki,

The beściaki,

Inteligenciaki,

Studzieńciaki itd.

Zbieramy, gramy, wygrywamy!

Nasza szkoła ma już 378,73 metrów talenciaków ! ! ! toż to szok :-)

Dziękujemy i czekamy na kolejne metry.

• WYCIECZKA KLASY VIII A

• Podczas wycieczki do Poznania emocji było bardzo dużo. Wejściówki dla VIP'ów umożliwiły uczniom z klasy VIII a spotkać się ze słynnymi youtube'rami, streamer'ami oraz vloger'ami. To był czas na zrobienie selfi, przybicie "piony" i wzięcia autografów. Każdy mógł wziąć udział w konkursach i otrzymać podarunki. Uczniowie przez wiele godzin zmagali się w turnieju Fify czy Counter Strike'a, a także grali w gry z dalekiej przeszłości. Poznali najnowszą technologię, mieli możliwość zagrania w przedpremierowe gry. Całemu wydarzeniu towarzyszyli prawdziwi fani gier, którzy w swoich cosplay'ach pozowali do wspólnych zdjęć. Resztką sił zakupiliśmy gadżety z bohaterami gier.  Ach co to był za dzień...

• WYLOSUJ SOBIE KSIAŻKĘ - konkurs trwa do końca pażdziernika. Zapraszamy!!!

• Dzisiaj odbyło się pierwsze z trzech losowań w konkursie czytelniczym WYLOSUJ SOBIE KSIĄŻKĘ. Szczęśliwych zwycięzców konkursu wylosowali: Lena, Oliwia i Filip. Dziękujemy

Oto oni:

Gabriela Simińska, klasa 3 a

Oliwier Nachowiak, klasa 6 c

Zuzanna Wójcik, klasa 8 c.

p. Katarzyna Sopolińska

Gratulujemy!!!

Po odbiór nagród zapraszamy do szkolnej biblioteki dnia 18.10.2022 r. o godz. 11.30

• DZIEŃ DRZEWA

• 15 października zuchy z drużyny Promyków Jedenastki, harcerze z Pomarańczarni i Szarych Szeregów przy wsparciu Wędrowników z Iniemamocni posadzili około 150 drzew w Leśnictwie Balczewo. W ten sposób upamiętnili obchody Dnia Drzewa.

Dziękujemy Panu Leśniczemu Arturowi Feliksiakowi za lekcję w terenie.

• DZIEŃ EDUKACJI

• W piątek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji. Z tej okazji pracownicy naszej szkoły zebrali się na uroczystym spotkaniu, na którym wyróżniającym nauczycielom i pracownikom szkoły wręczone zostały nagrody. Nie zabrakło życzeń od Dyrekcji Szkoły, przedstawicielki Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, który przygotował program artystyczny.

• PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

• Dnia 13.10.2022 r. w świetlicy miała miejsce uroczystość Pasowania na Świetlika w której, jak co roku wzięli udział uczniowie klas I. Z uśmiechem na ustach przeszli oni trzy próby wiedzy i sprytu. Na zakończenie Świetliki złożyły uroczystą przysięgę i otrzymały Akty Pasowania na Świetlika.

• DNI ERASMUSA

• Nasi uczniowie świętują Dni Erasmusa. Jest to inicjatywa upowszechniająca rezultaty projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ w naszej szkole od 2014 roku.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 12 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Uczniowie klasy III a pod kierunkiem p. Danuty Hopci przygotowali program artystyczny dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane na ucznia przez dyrekcję szkoły.