Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2026/2027
Program eTwinning
Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny od Minister Edukacji Barbary Nowackiej za aktywne działania realizowane w ramach programu eTwinning. To wyjątkowe wyróżnienie jest potwierdzeniem zaangażowania naszych nauczycieli i uczniów w rozwijanie współpracy międzynarodowej, kompetencji cyfrowych oraz nowoczesnej edukacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do sukcesów naszej szkoły. To motywacja do podejmowania kolejnych ambitnych działań i realizacji inspirujących projektów edukacyjnych!
Erasmus+
Sukcesy Leny Śnieg z klasy 6a😊
Z radością informujemy, że uczennica klasy 6a, Lena Śnieg, odniosła liczne sukcesy sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej.
W dniach 1–2 maja 2026 r. podczas 59. Amber Prix – Mistrzostw Europy w Kłajpedzie na Litwie, Lena osiągnęła wielki sukces:
1. miejsce i tytuł Mistrzyni Europy w duecie,
2. miejsce i tytuł Wicemistrzyni Europy w konkurencji indywidualnej.
W weekend 23-24 maja 2026 podczas międzynarodowych zawodów World Grand Prix Fit Kids w Rzeszowie Lena zdobyła:
2.miejsce Fitness Dance Duo
3.miejsce Fitness Dance Solo
4.miejsce Fit Kids oraz kwalifikacje do Mistrzostw Świata w chorwackiej Novaliji.
Kolejne sukcesy przyszły podczas międzynarodowych zawodów we Włoszech, które odbyły się w dniach 30–31 maja 2026 w Como. W rywalizacji sportowców z wielu krajów Europy i świata Lena zdobyła aż 5 medali:
1. miejsce – Fit Kids,
2. miejsce– Stamina,
1. miejsce- Show Dance,
2. miejsce– Contemporary,
3. miejsce – Acrodance.
Łącznie w ciągu zaledwie kilku tygodni Lena zdobyła 9 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe, a także tytuł Mistrzyni Europy.
Serdecznie gratulujemy Lenie wspaniałych osiągnięć, talentu, pracowitości i wytrwałości. Jesteśmy dumni, że uczennica naszej szkoły z takimi sukcesami reprezentuje Inowrocław i Polskę na międzynarodowych zawodach. Życzymy kolejnych zwycięstw i spełnienia sportowych marzeń.
Komunikat !!!
Udział naszej szkoły w projekcie „Szkoła jutr@2”
11 nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w projekcie „Szkoła jutr@”, którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz wsparcie szkół w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w edukacji.
W ramach projektu uczestnicy odbyli 20 godzin szkoleń stacjonarnych i online, podczas których zdobywali wiedzę z zakresu nowoczesnych metod nauczania, wykorzystania narzędzi cyfrowych, cyberbezpieczeństwa, higieny cyfrowej, przeciwdziałania cyberprzemocy oraz krytycznego myślenia.
Dzięki otrzymanemu grantowi szkoła wzbogaciła swoje wyposażenie o dwa monitory oraz komputer stacjonarny, które będą służyć uczniom podczas zajęć edukacyjnych i rozwijania kompetencji cyfrowych.
Udział w projekcie przyczynił się do podniesienia jakości kształcenia oraz stworzenia jeszcze lepszych warunków do nauki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Konkurs historyczny
W dniu dzisiejszym odbył się finał ogólnopolskiego konkursu historycznego „Ślady ziemiaństwa w krajobrazie, kulturze, społeczeństwie” w Nowym Dworze w Goszycach.
Z ogromną radością informujemy, że laureatką III miejsca została Michalina Szustka, uczennica Katarzyny Sopolińskiej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć i dalszego rozwijania historycznych pasji!
🏆SUKCESY W KONOPIE 🏆
W gmachu II Liceum Ogólnokształcącego odbyła się dzisiaj Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez popularną „Konopę”. Nasi uczniowie, jak co roku, zdobyli w tym konkursie tytuły laureatów i finalistów.
W Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Master of English” Laureatem I miejsca został Aleksander Brzykcy z kl. VIII a, a Finalistą Jędrzej Adamski z kl. VIII a, przygotowywani przez p. Ilonę Konieczkę.
W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Finalistami zostali Paweł Kaczmarek z kl. VI a oraz Aleksandra Piątkowska z kl. VII a, uczniowie p. Arlety Kawałek.
W Wojewódzkim Konkursie Biologicznym tytuły Finalistów zdobyli Krzysztof Konieczny z kl. VIII a i Aleksandra Piątkowska z kl. VII a , których opiekunem jest p. Aleksandra Mazurkiewicz.
W Wojewódzkim Konkursie z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie Finalistką została Michalina Szustka z kl. VIII a, uczennica p. Katarzyny Sopolińskiej .
Ogromne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych uczniów i ich nauczycieli!!
Serdecznie dziękujemy ❤️
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Radzie Rodziców za sponsorowanie i zakup nowych krzeseł do pracowni komputerowej.
Dzięki Państwa wsparciu nasi uczniowie mogą korzystać z bardziej komfortowych i nowoczesnych warunków podczas zajęć informatycznych. To dla nas ogromna pomoc i dowód zaangażowania w rozwój naszej szkoły oraz edukację dzieci i młodzieży.
Dziękujemy za okazane serce, życzliwość i wspólne działanie na rzecz naszej społeczności szkolnej!
OGŁOSZENIE KONKURSU MITOLOGICZNEGO
UWAGA !!!
ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
Rok szkolny - 01.09.2025 - 26.06.2026
I semestr - 01.09.2025 - 30.01.2026
II semestr - 16.02.2026 - 26.06.2026
Przerwa świąteczna - 22.12.2025 - 31.12.2025
Ferie zimowe - 02.02.2026 - 15.02.2026
Egzaminy klas VIII 11 maja 2026 12 maja 2026 13 maja 2026
Wiosenna przerwa świąteczna - 02.04.2026 - 07.04.2026
Ferie letnie - 27.06.2026 - 31.08.2026
Dodatkowe dni wolne - 14.10.2025 - Dzień Edukacji Narodowej 31.10.2025 - piątek przed 1 listopada 10.11.2025 - poniedziałek przed Świętem Niepodległości 02.01.2026 - piątek 05.01.2026 - poniedziałek przed Świętem Trzech Króli 05.06.2026 - piątek po Bożym Ciele
Drzwi otwarte - środa godz. 1630 - 1800 klasy I - VIII
10.09.2025
29.10.2025
28.01.2026 - wywiadówki
25.03.2026
02.06.2026 - wywiadówka
INFORMACJA O OBIADACH
W miesiącu czerwcu ilość obiadów wynosi 16. Opłata 128 zł. Opłatę należy uiścić do dnia
2 czerwca
Sukcesy naszych uczniów
Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia! 🎉
W konkursie przyrodniczym pt. „Wyginam śmiało ciało”, poświęconym zagadnieniom aparatu ruchu, naszą szkołę reprezentowali Pola Krawczyk oraz Jacek Kiszka.
Z ogromną dumą ogłaszamy, że Jacek Kiszka zdobył I miejsce!
Serdecznie gratulujemy wspaniałej wiedzy i osiągnięcia!
Dziękujemy również Poli Krawczyk za udział i zaangażowanie
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5.
🏆 Sukces ucznia!
Sukces ucznia!
Z radością informujemy, że Łukasz Stolpe zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim festiwalu filmowym im. Piotra Machalicy „Bo ja kocham film”- w konkursie plastycznym „Cisza wśród ludzi – samotność, której nie widać”.
Serdecznie gratulujemy Łukaszowi talentu i zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
Opiekun: Aleksandra Mazurkiewicz
Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu
❤️Sportowa duma❤️
Z radością informujemy, że
w piątek 15 maja 2026 odbyło sie uroczyste wręczenie Nagród i Stypendiów Sportowych Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W gronie ponad 400 nagrodzonych znalazła się Lena Śnieg z klasy 6a, która z rąk Pani Wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej odebrała nagrodę za osiągnięcia sportowe oraz promocję Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Jest to motywacja do dalszej pracy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Województwo Kujawsko-Pomorskie https://share.google/6QwbAWvj7RPSShGYW
Udział uczniów w Młodzieżowym Biegu Piastowskim
- 15
Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w Piastowskim Festiwalu Biegowym – biegach młodzieżowych. Dzielnie reprezentowali naszą szkołę, wykazując się sportowym duchem, zaangażowaniem oraz ogromną determinacją.
Szczególne gratulacje należą się Konradowi Greinertowi, który uplasował się na 6. miejscu. Pozostali zawodnicy również dzielnie walczyli
i godnie reprezentowali naszą szkołę.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
Sukcesy naszych uczniów❤️
Z ogromną radością dzielimy się kolejnymi sukcesami naszych uczniów, którzy z powodzeniem reprezentowali szkołę w konkursach organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej.
Serdeczne gratulacje dla:
Michaliny Szustki z klasy 8a – Konkurs z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie
(opiekun: Katarzyna Sopolińska)
Pawła Kaczmarka z klasy 6a – Konkurs Matematyczny
(opiekun: Arleta Kawałek)
Aleksandry Piątkowskiej z klasy 7a – Konkurs Matematyczny
(opiekun: Arleta Kawałek)
Krzysztofa Koniecznego z klasy 8a – Konkurs Biologiczny
(opiekun: Aleksandra Mazurkiewicz)
Aleksandry Piątkowskiej z klasy 7a – Konkurs Biologiczny
(opiekun: Aleksandra Mazurkiewicz)
Aleksandra Brzykcego z klasy 8a – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Masters of English”
(opiekun: Ilona Konieczka)
Jędrzeja Adamskiego z klasy 8a – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Masters of English”
(opiekun: Ilona Konieczka)
Z niecierpliwością czekamy na Galę Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, która odbędzie się 29 maja.
Jesteśmy dumni z zaangażowania i osiągnięć naszych uczniów. Życzymy im dalszej motywacji, wiary w siebie i kolejnych powodów do radości!
Dary dla małych pacjentów z Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy!❤️❤️❤️
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Nasza szkoła otrzymała dziś wyjątkowy telefon. Dotarły do nas oficjalne podziękowania za zorganizowanie zbiórki dla małych pacjentów z Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy! Hospitalizowane dzieci już cieszą się z przekazanych przez Was darów. Dzięki Waszym wielkim sercom i ogromnemu zaangażowaniu zebraliśmy mnóstwo wspaniałych rzeczy:
Nowe zabawki
Gry planszowe i edukacyjne
Puzzle
Kolorowe książeczki.
Wszystkie te upominki wywołały uśmiech na twarzach dzieci w tym trudnym dla nich czasie. Pokazaliśmy, że jako społeczność szkolna potrafimy jednoczyć się w słusznym celu i nieść realną pomoc.
Dziękujemy każdemu z osobna za każdą podarowaną rzecz i włączanie się w akcje charytatywne. Jesteśmy z Was dumni!