Etap III - transport
TRANSPORT
Przed nami III etap działań projektowych. Tym razem poznajemy oblicza transportu i przygotowujemy się do zaprojektowania pojazdu przyszłości.
Luty i marzec to czas, w którym uczestnicy projektu „Być jak Ignacy” zmagają się z zadaniami w trzecim etapie programu edukacyjnego. Uczniowie koła naukowego „Kujawscy Odkrywcy” z zainteresowaniem i skrupulatnością rozwiązują kolejne zadania. Tematem przewodnim tego etapu jest transport, a jego patronem - Ernest Malinowski, polski inżynier, który zaprojektował w XIX wieku Centralną Kolej Transandyjską w Peru. W ten sposób zrewolucjonizował system transportu, bo udowodnił, że w tak niedostępnym miejscu, nawet 4818 m. n.p.m. można szybko i bezpiecznie przewozić złoża mineralne
Uczniowie wykonują zadania z zakresu ogólnie pojętego transportu. Poznają jego znaczenie w życiu codziennym, w wielkich aglomeracjach. Ciągłe przemieszczanie się ludzi, przewożenie towarów oraz synchronizacja środków komunikacji w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie dla gospodarki i nie tylko.
Głównym problemem w planowaniu infrastruktury transportu jest ochrona środowiska naturalnego i przyrody. Uczestnicy pochylają się nad wieloma kwestiami, między innymi: jak ograniczyć emisję spalin, rozładować korki, usprawnić działanie środków masowego przewozu osób i rzeczy.
Uczniowie z koła naukowego KUJAWSCY ODKRYWCY poznają tajniki transportu przyszłości i tworzą swoje własne poduszkowce.