• REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Rok szkolny 2020/2021

·  W czasie epidemii świetlica szkolna działa wg zmienionego regulaminu uwzględniającego potrzeby przebywających tam osób w związku z zagrożeniem epidemicznym.

· Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. W świetlicy znajdują się środki do dezynfekcji rąk w miejscu umożliwiającym wychowankom łatwy dostęp  pod nadzorem opiekuna.

·  Świetlica będzie wietrzona (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.

·  Wchodząc do sali świetlicowej należy pod opieką nauczyciela umyć lub zdezynfekować dłonie. W trakcie zajęć świetlicowych nie trzeba mieć założonych maseczek. Po każdym wyjściu ze świetlicy należy założyć maseczkę, a po powrocie ponownie zdezynfekować ręce.

·  Zabrania się przynoszenia do świetlicy niepotrzebnych przedmiotów (np. zabawek)

·  W świetlicy dzieci korzystają wyłącznie z własnych przyborów do pisania, rysowania i innych działań plastycznych i artystycznych.

· Ze świetlicy usunięte lub wyłączone z użytkowania zostają przedmioty, których dezynfekcja lub kwarantannowanie jest niemożliwe lub utrudnione, zwłaszcza: poduszki i pufy tekstylne, zabawki pluszowe.

·  Jeśli w czasie zajęć świetlicowych uczniowie korzystają z pomocy dydaktycznych, których nie da się zdezynfekować (np. tekturowe gry planszowe, słowniki) wychowawca świetlicy poddaje te pomoce dwudniowej kwarantannie w wybranym przez siebie i pozostającym poza bezpośrednim dostępem uczniów miejscu.