• Wybitni absolwenci

Patryk Banaszak -

Aleksandra Brejza - kompozytorka, pracuje na stanowisku adiunkta Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, realizując zajęcia z kompozycji, technik kompozytorskich XX wieku, propedeutyki kompozycji i aranżacji. Pisze również wiersze.

Krzysztof Brejza - polityk, poseł na Sejm VI i VII kadencji, doktor nauk prawnych.

Ryszard Brejza -polityk, poseł na Sejm III kadencji, prezydent Inowrocławia.

Justyna Chęsy - inowrocławianka, która zdobyła dyplom doktora sztuk muzycznych w zakresie fortepianu na Uniwersytecie Teksańskim w Austin.

Marcin Fołda - artysta plasyk.

dr n. med. Katarzyna Kuczma - Urbanek - koordynator oddziału dziecięcego w SZPITALA WIELOSPECJALISTYCZNEGO im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Piotr Kwiatkowski - założyciel portalu PolskiKosz.pl, były pracownik PZKosz, obecnie dyrektor AZS Koszalin

Jowita Łasecka - wokalistka, finalistka III edycji Must be the Music, otrzymała nagrodę Animatora Kultury.

Dr n. med. Marcin Misterski - specjalista kardiochirurg Kliniki Kardiochirurgii Katedry Kardio-Torakochirurgii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jarosław Molenda - trener koordynator Klubie Pływackim "Delfin",  jedyny w Inowrocławiu i jeden z trzech w województwie kujawsko-pomorskim trenerów pływania z I klasą trenerską, wychował kilku mistrzów Polski w różnych stylach.

Maria Noga (Mary Noga) Mieszka od wielu lat w Emiratach Arabskich. Tworzy piękne obrazy. Ostatnio jej prace zostały wykorzystane przy produkcji reklamy ekskluzywnej marki Bentley, w której sama artystka też wystąpiła. Uczennica naszej szkoły, a następnie III LO w Inowrocławiu.

Oliwia Śnieg - fotograf, autorka wystawy Osobliwości Picasso.

Agnieszka Pawlak - dr nauk humanistycznych, z-ca dyrektora Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji, adiunkt w Zakładzie Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju  Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

ppłk Marek Pawlak - rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie.

Artur Robak - koszykarz występujący w PLK w zespole Sportino Inowrocław.

Jakub Rusztyk - pływak, uczestnik Mistrzostw Polski i Europy.

Prof. dr hab. Liliana Sikorska - naukowiec, anglista, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Janina Sikorska - magister filologii polskiej, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza
        w Inowrocławiu, autorka książek i  artykułów o Inowrocławiu.

Katarzyna Sopolińska - podróżniczka, wolontariuszka, która uczyła dzieci języka angielskiego w Indonezji, Chinach.

Jagoda Stefanska - Jest profesjonalnym grafikiem i ilustratorem, który opracowuje ilustracje i animacje dla klientów w Australii i za granicą. Pracuje z klientami z branży homeware, IT, moda i odzież na produkty, branding i reklamy komercyjne.Niektóre z nich to: A-Lab Milano, Dr Irena Eris, Emilio Pucci, 10 deco Art i inne.

Piotr Strachanowski - regionalista i samorządowiec. Autor licznych publikacji historycznych.

Jakub Szyperski  - wokalista, finalista programu Must be the Music, otrzymał nagrodę Animatora Kultury.

Krzysztof Szubarga - koszykarz grający na pozycji rozgrywającego, reprezentant Polski od 2005, zawodnik klubów polskich i zagranicznych.

Krzysztof Święcicki - matematyk Texas A&M University.

Mikołaj Zybała - naukowiec, absolwent oceanografii Uniwersytetu Gdańskiergo, specjalizacja biologia morza, trener ssaków morskich, jedyny z Europy uczestnik warsztatów odbywajacych się w Karolinie Północnej, badających życie ssaków morskich.