• Mistrzowie kodowania

Programowanie jako język przyszłości

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. W tym roku szkolnym nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z programowaniem - stajemy się Mistrzami Kodowania. Zajęcia prowadzi Pani Joanna Pstrąg i Katarzyna Sopolińska.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.

• II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
    • RAJD PIESZY Z OKAZJI POWITANIA WIOSNY „MARZANNA ” - 24 marca 2018 r.
    • KIERMASZ WIELKANOCNY - 26, 27 MARCA 2018 R.
    • Powitanie wiosny
    • Powitanie wiosny - klasy I-III
    • Konkurs zdobienia pisanek
    • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW NASZEJ BIBLIOTEKI - 1-2 MARCA 2018 R.
    • Walentynki
    • Drzwi otwarte dla rodziców i przyszłych pierwszoklasistów - 6 luty
    • Warsztaty plastyczne "Bohaterowie naszych bajek" - luty 2018 r.
    • Dzień Patrona Szkoły - 22 grudnia 2017 r.
    • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Szopka Bożonarodzeniowa - grudzień 2017 r.