• Mistrzowie kodowania

Programowanie jako język przyszłości

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. W tym roku szkolnym nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z programowaniem - stajemy się Mistrzami Kodowania. Zajęcia prowadzi Pani Joanna Pstrąg i Katarzyna Sopolińska.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas i -III
    • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla klas IV -VII
    • Gala wręczeni anagród eTwinnin "Nasz projekt eTwinning 2018" - Warszawa, 13-15 czerwca 2018 r.
    • Kl. IV d -  nagroda w konkursie
    • Piknik rodzinny "U króla Batorego"
    • "Jak nie czytam, jak czytam" - 8 czerwca
    • Dzień Dziecka - 30.05.2018 r.
    • Konkurs "Korowód bajkowych postaci" - 29 maja 2018 r.
    • Matematyka Bez Granic - wręczenie nagród
    • XII Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny