Mistrzowie kodowania Nasze prace - kartka świąteczna Gry matematyczne

Mistrzowie kodowania

Programowanie jako język przyszłości

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. W tym roku szkolnym nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z programowaniem - stajemy się Mistrzami Kodowania. Zajęcia prowadzi Pani Joanna Pstrąg i Katarzyna Sopolińska.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.

Szkoła Podstawowa Nr 11 w Inowrocławiu, ul. Sobieskiego 5/7