• Mistrzowie kodowania

Programowanie jako język przyszłości

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. W tym roku szkolnym nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z programowaniem - stajemy się Mistrzami Kodowania. Zajęcia prowadzi Pani Joanna Pstrąg i Katarzyna Sopolińska.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.

• Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek - 7 grudnia 2018 r.
    • VI Wielobój Akrobatyczno - Sprawnościowy  - 29 listopada 2018 r.
    • Andrzejki - 29 listopada 2018 r.
    • Światowy Dzień Tolerancji
    • Tydzień dla Niepodległej
    • Malucholada - 7 listopada 2018 r.
    • Apel z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodleglości
    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
    • Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
    • Festiwal dyni
    • Mini PlayBack Show, Mam Talent - 25 października 2018 r.