• Nasza biblioteka

• "W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz,
        starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz."

Krystyna Wodnicka

Biblioteka nasza dysponuje dwoma pomieszczeniami: wypożyczalnią i czytelnią. Czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru liczącego ponad 14 tysięcy woluminów, filmowych adaptacji lektur szkolnych na kasetach video, edukacyjnych programów multimedialnych.

Biblioteka jest skomputeryzowana. Pracujemy, korzystając z programu obsługi biblioteki MOL Optivum. Prace nad komputeryzacją biblioteki rozpoczęto w maju 1997 roku. Komputerowa baza danych, ewidencja i katalogi powstały z autopsji i na podstawie ksiąg inwentarzowych. Każdy dokument otrzymał pełny opis bibliograficzny, co umożliwiło równoczesne tworzenie różnych typów katalogów komputerowych. Od drugiego semestru roku szkolnego 2000/2001 rozpoczęto automatyczną rejestrację wypożyczeń.

W celu popularyzacji książki i czytelnictwa biblioteka prowadzi szeroko zakrojoną działalność wychowawczą i kulturalną. Jesteśmy organizatorami wielu konkursów plastycznych, czytelniczych i recytatorskich.
        Tradycją stało się uroczyste przyjmowanie uczniów klas I w poczet czytelników biblioteki - "Pasowanie na czytelnika".
        Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jana Kasprowicza - uczniowie naszej szkoły poznają jej księgozbiór, działalność, uczestniczą w spotkaniach autorskich, konkursach, imprezach kulturalnych.
        Uczestniczymy też w akcjach ogólnopolskich: "Cała Polska czyta dzieciom", Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych", "Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich".

W grudniu 2007 roku, w ramach projektu ICIM - Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, biblioteka otrzymała wyposażenie Internetowego Centrum Informacji Multmedialnej.