• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• PAŹDZIERNIK

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych został ustanowiony w 1999 roku przez przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL), Blanche Woolls. Obchodzony jest zawsze w czwarty poniedziałek października. Jego celem jest przypomnienie znaczenia bibliotek dla edukacji.
        W roku 2008 nazwę zmieniono na
        MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH.
        Autorem logo Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych jest Peter Rugendyke z North Pinjarra z zachodniej Australii.

Tematem pierwszego święta był: „Dzień z życia…”, kolejnych: "Czytać..., Wiedzieć..., Robić....""Odkryj przygodę", "Uczenie się wspomagane przez twoją bibliotekę szkolną",
        „Umiejętność czytania i pisania oraz uczenia się w Twojej bibliotece szkolnej”. Podkreśla ono związek między czytaniem, zdobywaniem wiedzy i wykorzystywaniem jej w praktyce – niezbędna jest do tego dobrze wyposażona biblioteka.