• Rozmaitości

Światowe Dni Tolerancji

Świetlica szkolna od wielu lat jest organizatorem

Światowych Dni Tolerancji i Życzliwości.

Wśród form, jakie przybierała ta akcja w naszej szkole można wymienić:

• dla klas I wybrani wychowankowie z klas III wystawiają m.in. „Bajka o nietolerancji” i „Tolerancja”
        • uczniowie klas II uczestniczą w zajęciach pt. „Zrozumieć innych – nauka tolerancji”.
        • przedstawiciele klas III rywalizują podczas konkursu plastycznego pt. „Tolerancja – jestem za!”.
        • z uczniami klas IV-VI wychowawcy przeprowadzają lekcje pt. „Tolerancja i jej granice”.
        • uczniów klas IV - VI zaproszono na  Apel o tolerancji.

Dodatkowymi konkursami w ubiegłych latach były:

plebiscyt na najżyczliwszą osobę w szkole oraz dzień tolerancyjnych przebierańców.

Planeta Energii

W ramach ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Planeta energii dzieci ze świetlicy brały udział w zajęciach o prądzie elektrycznym. Poprzez ciekawie przygotowane lekcje i nagromadzone środki dydaktyczne, uczniowie poznali tematykę związaną z zastosowaniem i wykorzystaniem elektryczności.

Efektem wysiłku oraz pracy małych odkrywców była wygrana IV edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Planeta energii. Dzięki temu zwycięstwu 22 i 23 maja do Inowrocławia zawitało interaktywne miasteczko edukacyjne Planeta Energii.

Do miasteczka edukacyjnego „Planeta Energii” zaproszone zostały dzieci klas I-III szkół podstawowych i wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.