• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• UWAGA! Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do SAMORZĄDU SZKOLNEGO. Najwięcej głosów otrzymała NINA BERENDT z klasy VIII b! Od dziś Nina pełni funkcję Przewodniczącej SAMORZĄDU SZKOLNEGO! Serdecznie gratulujemy 🙂👍🏻 Pozostali kandydaci będą czynnie angażować się w działania samorządu i dostaną określone funkcje! Witamy więc wszystkich w "zarządzie" uczniowskim naszej szkoły ❤👍🏻👍🏻👍🏻

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• 26 września uczniowie klasy VI c obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych, który promuje różnorodność językową.

Wspólnie poznawali języki i realizowali zadania z aplikacją ActionBound.

Happy European Day of Languages!

• JOB SHADOWING

• W dniach 16 - 23 września panie: Ilona Konieczka, Joanna Muszalska i Karolina Szymaniak uczestniczyły w programie Job Shadowing w Manzanares w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+, koordynowanego przez panią Katarzynę Sopolińską. Obserwowały zajęcia w integracyjnej szkole podstawowej CEIP Altagracia i poznały innowacyjne metody nauczania, które zostaną wdrożone w naszej szkole.

• WYCIECZKA DO POZNANIA

• Klasy VIII c i VIII e spędziły czwartek 22 września na wycieczce do Poznania. Uczniowie obu klas zwiedzili skąpany słońcem Ostrów Tumski i znajdującą się tam Katedrę św. Piotra i Pawła, biorąc udział w intrygującej grze miejskiej. Ciekawym doświadczeniem była wizyta na wystawie History Land, która ukazuje historię Polski za pomocą klocków LEGO. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń!

• INSPIRUJĄCE SPOTKANIA

• Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły inspirujące osoby, które swoje zawodowe i prywatne życie związały z psami. Pani Irena Kruza opowiedziała o swojej pracy zoopsychologa, a Pani Katarzyna Głowacka zaprezentowała Marata - psa przewodnika, który towarzyszy i pomaga jej w codziennym życiu. Pan Dariusz Vollmuler zaprezentował psy rasy Siberian Husky, które biorą udział w zawodach psich zaprzęgów.

• " Wszystkie śmieci nasze są"

• W piątek, 16 września klasa Vb brała udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczne hasło brzmi " Wszystkie śmieci nasze są" , co ma uzmysłowić nam, że każdy generuje odpady, ale to, co z nimi zrobimy, zależy od naszej odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby środowiska. Klasa 4b również włączyła się w akcję sprzątania świata... W osiedlowym parku zrobiło się czyściutko...

• ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

• 15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie szkół podstawowych tworzą prace plastyczne, których motywem przewodnim jest kropka. Zobaczcie dzieła dzieci uczęszczających do naszej świetlicy.

• KLASA IV A UCZYŁA SIĘ I BAWIŁA W BISKUPINIE

• W czwartek 15 września uczniowie klasy IV a brali udział w XXVII Festynie Archeologicznym, który przebiega pod hasłem „Matka Natura”. W trakcie Festynu dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę oraz w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, wykorzystując różne dostępne surowce. Dzieci obejrzały narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości i poroża, poznały sposoby zdobywania pożywienia, a także techniki obróbki metali, wyrobu tkanin i ozdób. Do domów wróciły zadowolone i wzbogacone o liczne pamiątki.

• SZKOLANY KONKURS EKOLOGICZNY

• Zapraszam wszystkich uczniów klas V – VII do wzięcia udziału w konkursie "POLSKIE PARKI NARODOWE".  Należy wykonać album (23 parki) przedstawiając gatunki chronione w danym parku (proszę dołączyć zdjęcia). Proszę również przedstawić źródła pozyskiwanych materiałów. Prace należy dostarczyć  do 7 października do p. M. Gawareckiego. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone.