• WIELKANOCNY KIERMASZ

• Wielkanoc tuż, tuż… Na kilka dni przed Wielkanocą został zorganizowany Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele wykonali różnego rodzaju ozdoby świąteczne: pisanki, stroiki, baranki świąteczne, kurczaczki, kartki wielkanocne oraz pyszne słodkości. Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców, pracowników szkoły i gości.  Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w kiermaszu.

• Dekoracja pisanek w naszej szkole

• Pomysłów na zdobienie jajek wielkanocnych jest wiele. Uczniowie naszej szkoły wykazali się właśnie pomysłowością, stosujac różne materiały i techniki zdobienia pisanek. Dali się porwać dekoratorskiej fantazji. Komisja, w składzie której była pani wicedyrektor oraz Samorząd Uczniowski, zdecydowała, ktore klasy zrobiły najciekawsze pisanki.

Wszystkim dziekujemy za zaangażowanie i kreatywność.

I miejsce - klasa VI c

II miejsce - klasa IV h

III miejsce - klasa VI a

• Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

• 21 marca to początek kalendarzowej wiosny. właśnie z tej okazji w naszej szkole wszystkie klasy ubrały sie kolorowo, to znaczy, że kazda klas reprezentowała jeden kolor. To był wyjątkowy dzień, poniewaz uczniowie i nauczyciele zadbali o swoje stroje w taki sposób, aby było duzo koloru żółtego, zielonego, pomarańczowego, różowego, niebiskiego i czerwonego. wszyscy starali się o kolorowe dodatki i dlatego nie zabrakło balonów, kwiatów, ogromnych much i ozdób z krepy. W ten sposób żegnaliśmy zimę, a witaliśmy wiosnę. uczniowie klas młodszych symbolicznie spalili słomiana kukłę i zaśpiewli piosenkę.

Pierwszy dzień wiosny był kolorowy i radosny.

• OWOCE I WARZYWA

• Dnia 20 marca 2018r. uczniowie z klas III f i III h uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami  przetwórni owocowo-warzywnej  "Bonduelle Polska". Celem spotkania było zapoznanie dzieci w właściwościami zdrowotnymi owoców i warzyw, poznanie zasad racjonalnego odżywiania oraz oferty produktów oferowanych przez przetwórnię. Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentacje i filmy o zdrowym odżywianiu, rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach oraz degustowali produkty Bonduelle. Każdy uczeń otrzymał również smaczny, zdrowy upominek  na pamiątkę tego miłego spotkania.

• Program eTwinning – europejska współpraca szkół.

• eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program kształci kompetencje kluczowe. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Od września 2014 roku, istnieje również możliwość realizacji projektów wyłącznie z udziałem partnerów z tego samego kraju. eTwinning krajowy, bez barier językowych, pozwala nabrać wprawy i doświadczenia w realizacji projektów, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej. Więcej informacji o prpogramie można znaleźć na www.etwinning.pl lub portalu europejskim www.etwinning.net.

Nasza szkoła od 2004 roku realizuje projekty eTwinning. Wiele z nich otrzymało krajowe i europejskie odznaki jakości. Oto niektóre z nich:

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKA NASZEJ BIBLIOTEKI

• Dnia 1 i 2 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło się „Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klasy I a, I b i I c. Pierwszoklasiści zanim wypożyczyli pierwsze książki, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z Koła Przyjaciół Książki. Następnie złożyli przyrzeczenie, obiecując, że będą szanować i dbać o książki. Dzieci  zapoznały się z zasadami, jakie obowiązują w bibliotece. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki
          do książek i słodką niespodziankę.

Na pamiątkę miłego spotkanie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy!