• PRZEKAZANIE ŚWIATŁA BETLEJEMSKIEGO PRZEZ HARCERZY I ZUCHY

• W dniach od 14-17 grudnia 2017 28 - osobowa grupa zuchów i harcerzy przebywała w Zakopanem na Zlocie Betlejemskim. Uczestnicy zlotu brali udział w licznych imprezach organizowanych przez Główną Kwaterę ZHP. W sobotę o godz.24 odebrali Światło z Betlejem i przywieźli je do Inowrocławia.Dzisiaj harcerze i zuchy przekazali Światło redakcji "Gazety Pomorskiej" i dyrekcji szkoły.

• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Szopka Bożonarodzeniowa

• W naszej szkole można obejrzeć wystawę pięknych szopek, wykonanych na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Szopka Bożonarodzeniowa, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Inowrocławiu.

III miejsce - Natalia Pasiecka, klasa V e

Wyróżnienie - Filip Głowacki, klasa I c

Karol Iwanicki, klasa VI e

Dominik Jóźwiak, klasa I c

Gratulujemy!!!

• Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Poetycko-Plastycznego "Mój Świat i... Jana Kasprowicza"

• We wtorek 12 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu odbyło się podsumowanie „Międzyszkolnego konkursu poetycko-plastycznego: Mój świat i… Jana Kasprowicza”. Uczestniczyła w nim liczna grupa uczniów naszej szkoły, którzy zostali laureatami bądź osobami wyróżnionymi.

Kategoria wiekowa kl. IV-V

I miejsce - Aleksandra Skibińska kl.V a

III miejsce - Zuzanna Gorzkiewicz kl V a

wyróżnienia

Michał Skibiński kl. IV d

Amelia Mrozińska kl. V a

Agata Młynkowiak kl. V a

Kategoria wiekowa kl. VI-VII

III miejsce - Adam Kozłowski kl. VI a

III miejsce - Jakub Świątek kl. VI b

(opiekun p. B. Rotmańska)

wyróżnienia

Alicja Witkowska kl. VI a

(opiekun p. D. Olejniczak-Bembnista)

Julia Podjacka kl. VI b

(opiekun p. B. Rotmańska)

Amelia Lewicka kl. VI c

• Konkurs na ŚWIĄTECZNY STROIK

• Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas III-IV do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny. Prace przestrzenne, własnoręcznie wykonane i podpisane należy dostarczyć do biblioteki do 15 grudnia. Wszystkie prace będą przekazana na kiermasz świąteczny, a najładniejsze stroiki zostaną nagrodzone.

• ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE

• Święta tuż, tuż ...!!!
          W dniu 8 grudnia 2017 r. w klasie III g odbyły się świąteczne warsztaty plastyczno -techniczne. Przeprowadzili je uczniowie z Hufca Pracy w Inowrocławiu. Wykonanie choinek z szyszek i bałwanków sprawiło naszym uczniom wielka frajdę. Dziękujemy!

• II Harcerskie Warsztaty Plastyczne

• W sobotę 2 grudnia 2017r. zuchy i harcerze z XI Szczepu im. Jędrka Szwajkerta uczestniczyli
          w II Harcerskich Warsztatach Plastycznych, które odbyły się w siedzibie Komendy Hufca ZHP Inowrocław. Tematyka warsztatów była związana ze zbliżającymi się  Świętami Bożego Narodzenia.  Uczestnicy udekorowali świetlicę Hufca, ubrali choinkę oraz napisali listy do Św. MikołajaJ

… mamy nadzieję, że wszystkie marzenia zawarte w listach zostały spełnione!

• PACZKA DLA BOHATERA

• „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” (Robert Baden-Powell)

DZIĘKUJEMY!!!

Zuchy i harcerze z XI Szczepu im. Jędrka Szwajkerta dziękują wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do naszej akcji, dziękujemy za bezinteresowność, hojność, serce,    za każdy gest, nawet najmniejszy, który z pewnością uszczęśliwi naszych Bohaterów!

• Kiermasz świąteczny