• Zajęcia wychowawcze w VII a

• Asp. Krzysztof Lamański z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego inowrocławskiej Policji odwiedził klasę VII a. Dwa tygodnie temu, właśnie ta klasa zwyciężyła w potyczkach międzyklasowych z zakresu bezpieczeństwa. Lekcja z przewodnikiem i jego psem była kontynuacją zajęć edukacyjnych o zagrożeniach.

• Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Young English Masters”

• Dnia 25 listopada 2017 r. odbył się w SP 4 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Young English Masters”. Nasza szkołę reprezentowali: Marcel Wiśniewski z VII c, który zajął
          II miejsca oraz Martyna Drabikowska z VI c.

Opiekunami uczniów jest p. Katarzyna Sopolińska.

• II Spartakiada Drużyn Harcerskich

• W dniach 24 – 25.11.2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy odbyła się II Spartakiada Drużyn Harcerskich. We współzawodnictwie brało udział 200 zuchów i harcerzy
          z powiatu inowrocławskiego.  W piątek po apelu inauguracyjnym odbyło się świeczkowisko
          z pląsami i wspólnym śpiewaniem piosenek harcerskich. W sobotę całą kolumną przemaszerowaliśmy ulicami miasta do hali sportowej na rozgrywki. Współzawodnictwo było bardzo zacięte, wywoływało wiele emocji. O wygranej decydowały sekundy. Do wyłonienia zwycięzców były potrzebne nawet  dogrywki.

Wszystkie nasze drużyny stanęły na podium:

GZ Promyki Jedenastki - I miejsce

123 DH Szare Szeregi - I miejsce

125 DH Pomarańczarnia - II miejsce

• CYFROWOBEZPIECZNI

• 15 listopada 2017 r. w naszej szkole miał miejsce Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego przeznaczony dla uczniów z klas IV – VI.

Pani edukator Magdalena Masłowska prowadząca spotkanie namawiała  do mądrego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych. W tym dniu spotkała się z:

• Dyrektorem Szkoły Ryszardem Klimaszewskim i zastępcą Ewą Winiarską
          • na sali gimnastycznej z uczniami klas: 5 a, b, c, d, e oraz 6 c i d
          • Radą Pedagogiczną.

Przeprowadziła warsztaty profilaktyczne dla klas: 6 b, 6 a, 6 e, podczas których uczniowie poznawali praktyczną wiedzę dotyczącą tworzenia haseł oraz sposobów skutecznego radzenia sobie z zagrożeniami cyfrowego świata.

Wszystkie działania uświadomiły uczestnikom akcji zarówno korzyści jak i zagrożenia wynikające z korzystania z narzędzi cyfrowych.

• MALUCHOLADA

• 8 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej już po raz osiemnasty odbyła się MALUCHOLADA. W konkurencjach sportowych i quizach brało udział osiem drużyn.

W tym roku wygrała SP nr 6. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

GRATULUJEMY!!!

• MISTRZOSTWA INOWROCŁAWIA SZKÓŁ W PŁYWANIU

• Uczniowie naszej szkoły w piątek 27 października brali udział w Mistrzostwach Inowrocławia Szkół w Pływaniu zorganizowanych przez inowrocławski OSIR. W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ wywalczyliśmy III miejsce, a w KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ nasi uczniowie zajęli:

Marysia Kuls, kl. V a,
          I miejsce na 50 m stylem grzbietowym
          III miejsce na 50m stylem dowolnym

Aleksandra Ziębińska, kl. V a
          II miejsce na 50 m stylem klasycznym/żabka

Kacper Jakubowski, kl. V a
          II miejsce na 50 m stylem dowolnym

Szymon Czerwiński kl.V e,
          III miejsce na 50 m stylem grzbietowym

w zawodach wzięli również udział:
          Piotr Benke 7c. Wiktor Michalski 7a. Szymon Maciejewski 7c. Jakub Winiarski 7b. Bartłomiej Buczkowski 7c. Marcel Dolata 6c. Kacper Jakubowski 5a. Mikołaj Bartoszak 5b. Mateusz Bartoszak 3b. Szymon Czerwiński 5e. Aleksandra Ziębińska 5a. Rozalia Adamska 7c. Amelia Lewicka 6c. Magdalena Stasińska 4e. Marta Przekwas 5b. Amelia Topolska 4b. Kacper Szeliga 3b. Lena Motławska 2a. Marysia Kuls 5a. Kinga Spychalska 4h. Szymon Fita 1c. Kajetan Adamski 4g

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów!
        • Oczmi dziecka

• Uczniowie klasy VI d przystąpili do konkursu literackiego organizowanego przez KPP w Inowrocławiu. Tematem było udzielenie odpowiedzi na pytanie „Czy służba w Policji jest łatwa czy trudna ?”. Wyróżniono dwie  prace. Nagrody otrzymali: Natalia Sobczak i Bartosz Kiliański.

• VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

• Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji "VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera".Akcja „Paczka dla Bohatera” to działająca już od 7 lat inicjatywa społeczna, w której biorą udział wolontariusze z całej Polski. Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego.
          Zebrane produkty można dostarczać do drużynowych:p. J. Pstrong,
          B. Rotmańskiej, p. K. Sopolińskiej.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiliśmy do kolejnej edycji programu.

Celem „Akademii Bezpiecznego Puchatka” jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa.

W ramach programu uczniowie klas I a ( wych. p. A. Kaczmarek), I b (wych. p. K. Mazur) i I c (wych. p. D. Hopcia) dowiedzą się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu.

Koordynator programu – Joanna Pstrong

• Co o cyberprzemocy trzeba wiedzieć

• W ramach realizacji Programu Wychowawczo - Profilaktycznego Szkoły na zaproszenie pedagoga szkolnego p. Joanny Pstrong, w klasach: VI d - wych. p. Ewa Klimaszewska i VII c - wych. p. B. Rotmańska odbyły się zajęcia z funkcjonariuszami KPP w Inowrocławiu asp. szt. Izabellą Drobniecką i st. sierż. Michałem Parzyszkiem na temat cyberprzemocy.