• List do Pana Andersena

• 24 października w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Inowrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia  nagród laureatom  konkursu literackiego "List do Pana Andersena", zorganizowanego z okazji obchodów VI-tej edycji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA INOWROCŁAWIA.

Nagrodzone zostały dwie uczennice naszej szkoły: Zuzanna Stępień i Julia Brzezińska.

GRATULUJEMY!!!

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie przygotowali z tej okazji program artystyczny złożony z przyśpiewek kujawskich.

Było bardzo uroczyście, kolorowo, wesoło i... ludowo.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 6 października uczniowie dwóch klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na uczniów.

W obecności Dyrekcji szkoły i rodziców "pierwszaki" złożyły ślubowanie i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Następnie obejrzały krótki program artystyczny przygotowany z tej okazji przez uczniów klas III b i III c, pod kierunkiem pań: Doroty Mrozińskiej i Ewy Zinkiewicz.

Dla najmłodszych uczniów był to bardzo uroczysty dzień!

• POLUBIĆ CZYTANIE

• Każda metoda jest dobra, aby uczeń polubił czytanie ,dlatego 28.09.16 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży Panią Anną Czerwińską-Rydel.
          W sali Biblioteki Miejskiej zwanej "Tajemniczym ogrodem" dzieci wysłuchały  opowieści i o książkach i ich bohaterach  ,o życiu codziennym i rodzinnym pisarki ,zadawały pytania autorce. Najlepiej o książkach opowiada sam pisarz i tak też było tym razem ,bo Anna Czerwińska -Rydel piękna polszczyzną wprowadziła wszystkich w świat swich utworów.