• 17 grudnia 2021 roku nasza szkoła obchodziła 60-lecie istnienia.

22 lipca 1957 roku - w dniu Święta Odrodzenia – zgodnie z decyzją Prezydium Miejskiej Rady Narodowej i Koitetu Frontu Jedności Narodu, nastąpiło założenie fundamentów i wmurowanie aktu erekcyjnego szkoły przez Przewodniczącego Prezydium MRN w Inowrocławiu Leona Cieślaka. Inspektor szkolny Lucjan Słowik odczytał podpisany przez I sekretarza KM PZPR Witolda Miłosza akt erekcyjny, a cegłę fundamentalną położył sekretarz KM PZPR Ryszard Dobiszewski. Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego rozpoczęło budowę, której inwestorem był Inspektorat Oświaty na miasto i powiat Inowrocław oraz Prezydium MRN. Szkoła nasza – jedyna w Inowrocławiu – wybudowana została dla uczczenia Tysiąclecia Państwa Polskiego, w ramach akcji „Tysiąc Szkół na Tysiąclecie”. Niestety nie zrealizowano planu otwarcia szkoły 1 września 1960 ponieważ dopiero 26 października Komisja powołana przez Inspektorat Oświaty dokonała odbioru technicznego budynku szkolnego. W czasie od września do 19 grudnia 1960 roku uczniowie jedenastki odbywali lekcje w kilku  salach SP nr 2, SP nr 5 i I LO im. Jana Kasprowicza. W czwartek 19 grudnia 1960, nastąpiło uroczyste otwarcie naszej „Jedenastki”, na które przybyli przedstawiciele władz miasta: sekretarze Komitetu Miejskiego PZPR Ryszard Dobiszewski i Witold Miłosz, Przewodniczący Prezydium MRN w Inowrocławiu Leon Cieślak, kurator  Oświaty i Wychowania – Władysław Bachowski, inspektor Lucjan Słowik, z-ca inspektora Władysław Berent, budowniczowie szkoły oraz liczne delegacje inowrocławskich szkół. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Leon Cieślak, a kurator – Władysław Bachowski dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Kierownik szkoły Piotr Chankiewicz, po części artystycznej, która odbyła się w sali gimnastycznej, podziękował za piękny nowy obiekt. Po uroczystości wychowawcy wraz z uczniami udali się do pachnących jeszcze farbą sal lekcyjnych. Po siedmiu latach Kuratorium Okręgu Szkolnego w Bydgoszczy ustaliło dla szkoły nazwę: Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Prężnie działający w naszej szkole Komitet Rodzicielski ufundował sztandar szkoły, wyhaftowany przez spółdzielnię „Hafciarka” w Bydgoszczy - byliśmy  pierwszą podstawówką w mieście mogącą się poszczycić swym sztandarem – do dziś symbolem szkoły. Komitet Rodzicielski ufundował również sztandar dla bardzo prężnie działającego na terenie szkoły szczepu harcerskiego im. Jędrka Szwajkerta. Ilość uczniów w naszej szkole zwiększała się z roku na rok, w związku z tym dyrektor Rudolf Przybycin i władze oświatowe podjęły decyzję o rozbudowie placówki. W ciągu trzech lat dobudowano nowe skrzydło szkoły, w którym jest 6 sal lekcyjnych, świetlica, biblioteka i pokój nauczycielski.

W związku z reformą oświaty obecnie jesteśmy szkołą podstawową. Ostatni absolwenci 8 - klasowej Szkoły Podstawowej ukończyli ją w 2000 roku.