• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W piątek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele czytali uczniom swoją ulubioną książkę z dzieciństwa.

Święto to ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

• 105-LECIE HARCERSTWA W INOWROCŁAWIU

• Z okazji 105-lecia harcerstwa w Inowrocławiu  zuchy, harcerze i instruktorki  z XI szczepu drużyn harcerskich im. J. Szwajkerta wzięli udział w XIV Inowrocławskich Manewrach Harcerskich. W piątek 14 września wszyscy  pokonali trasę  gry harcerskiej  ZLOT MAGÓW, a w sobotę uczestniczyli w gali jubileuszowej, która odbyła się  w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. W trakcie gali dyrektor naszej szkoły Pan Ryszard Klimaszewski odebrał z rąk komendantki hufca podziękowania za wieloletnią współpracę z ZHP. Podziękowania za pracę w ZHP otrzymały także drużynowe z naszej szkoły: dh. Joanna Pstrong, dh. Bogumiła  Rotmańska oraz dh. Katarzyna Sopolińska.

.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• w piątek, 14 września naszą szkołę opanowała Kropka, a to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Kropki obchodzonego 15 września. Dziesięć lat temu Peter H. Reynolds napisał książkę, która pokazuje, że każdy ma talent i potrafi być kreatywny.KROPKA

• NARODOWE CZYTANIE

• 8 września 2018 r. po raz szósty w SP 11 (naszej szkole) z inicjatywy Bogumiły Rotmańskiej odbyło się Narodowe Czytanie. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości fragmenty "Przedwiosnia" S. Żeromskiego czytali uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele- Małgorzata Markiewicz, D. Olejniczak -Bembnista, Joanna Pstrong i Katarzyna Sopolińska. Takie akcje przybliżają młodym pokoleniom polską historię i literaturę oraz piękno języka ojczystego.

• Sukces SKO

• Nowy rok szkolny rozpoczął się dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11  w Inowrocławiu bardzo pomyślnie. Działającą w placówce Szkolną Kasę Oszczędności wyróżniono bowiem nagrodą III stopnia w ogólnopolskim „Konkursie SKO”, organizowanym przez PKO Bank Polski.

SKO-wicze z „JEDENASTKI” w swojej  prezentacji konkursowej przedstawili działania  z zakresu przedsiębiorczości, powszechności i promocji oszczędzania, działalności na rzecz lokalnej społeczności, zaangażowania w konkursy matematyczne oraz  kształtowania prawidłowych nawyków związanych z zarządzaniem własnymi finansami. Komisja konkursowa oceniała również całoroczną działalność organizacji i realizację celów programu edukacyjnego SKO.

Szkolna Kasa Oszczędności w SP 11 działa od roku 1969.