• DRZWI OTWARTE DLA RODZICÓW I PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

• Dnia 22 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjne
          dla rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych. Rodzice, jak i ich dzieci mieli okazję poznać bliżej naszą szkołę. Pan dyrektor Ryszard Klimaszewski zaprezentował ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych. Szkolny chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Gralik – Powałki zaprezentował swój repertuar. Dla małych gości zostały przygotowane zajęcia poprowadzone przez nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wspólnie z rodzicami miały okazję
          obejrzeć sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę oraz porozmawiać
          z pedagogiem szkolnym i logopedą.

• XII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej

• W sobotę 18 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Jaksicach odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej.

Zuchy i harcerze z XI Szczepu ZHP im. Jędrka Szwajkerta odnieśli tam pasmo sukcesów:

GZ Promyki Jedenastki

I miejsce w kategorii zespół zuchowy

II miejsce w kategorii duet zuchowy – Nadia Grykałowska i Martyna Jankowska

II miejsce w kategorii solista zuchowy – Karolina Komar

125 DH Pomarańczarnia

III miejsce w kategorii zespół harcerski

III miejsce w kategorii solista harcerski –Julia Kuberska i Anastazja Sławinowska

• Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej

• W piątek 17 marca 2017 r. szkolną bibliotekę odwiedzili piraci, Panna Wodna i Neptun. Zabrali oni uczniów klas pierwszych na tajemniczą wyspę, zwaną Książkolandią. Wspólnie znaleźli skrzynię ze skarbem - książkami i zakładkami. Następnie wysłuchali próśb książek, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Zachęcamy pierwszaków do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki i życzymy, żeby czytanie książek stało się dla nich przyjemnościa i sposobem na nudę.

• Sukces naszych siatkarek

• 12 marca w Świeciu odbył się turniej o puchar KINDER + SPORT 2017 organizowany przez Kujawsko - Pomorski Związek Piłki siatkowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużynydziewcząt z klas V. Rywalizowały one z 34 drużynami z całego województwa Kujawsko - pomorskiego. W swoich grupach zajęły I i II miejsce wchodząc do półfinału, który odbędzie się za 3 tygodnie.

Drużyna I

Amelia Lewicka kl. V c

Nina Jankowska kl. V c

Marta Torbicz kl. V c

Katarzyna Kozłowska kl. V b

Drużyna II

Aleksandra Gołębiewska kl. V c

Natalia Wójcik kl. V c

Aleksandra Maciejewska kl. V b

Wiktoria Ziółkowska kl. V b

Siatkarki przygotowała p. Aleksandra Mazurkiewicz.

GRATULUJEMY!

• DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

• W minioną sobotę, tj. 25 lutego 2017 r. w Komendzie Hufca ZHP na ul.Solankowej 23
          odbyło się harcerskie koncertowanie przygotowane z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
          W inscenizacji gawędy  wzięli udział harcerze
          i zuchy z naszego szczepu harcerskiego. Całość  prowadziła druhna Paula Kąkolewska,
          która w naszym szczepie zaczynała przygodę z harcerstwem.

Obecnie jest studentką i jednocześnie pełni funkcje z-cy komendanta Hufca ZHP.

Komendantka XI Szczepy Harcerskiego

hm. Bogumiła Rotmańska

• MAGIC ENGLISH

• Dnia 22 lutego 2017 w SP 2 odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski
          z języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Młynkowiak – IV a
          oraz Natalia Wójcik -Vc

Uczennica Agata Młynkowiak zdobyła I miejsce.

Uczennice przygotowały: p. Ilona Konieczka oraz p. Karolina Szymaniak.